Գրեք պատմվածքներ 10-16 տարեկաննների համար, մրցույթ է
«Երիտասարդական միջոցառումների կազմակերպման կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հայտարարում է 10-16 տարեկան պատանիների համար գրված պատմվածքների մրցույթ: Հեղինակների տարիքային սահմանափակում չկա: Աշխատանքների գնահատման համար կձևավորվի հատուկ հանձնաժողով: Հանձնաժողովի կողմից հավանություն ստացած լավագույն աշխատանքները կտպագրվեն առանձին գրքույկով:
Ծրագրի նպատակն է զարգացնել մանկապատանեկան գրականությունը, երեխաների մտահորիզոնը, ճաշակն ու գիտելիքները:
Ծրագիրը շարունակական է, աշխատանքները կարող եք ներկայացնել հոկտեմբերի 27-ից /յուրաքանչյուր ամիս/: Արդյունքները կամփոփվեն յուրաքանչյուր ամսվա վերջում: Հեղինակները կարող են մասնակցել մի քանի անգամ, լավագույնների հետ հետագայում կկնքվի աշխատանքային պայմանագիր:
Կենտրոնից հայտնում են, որ աշխատանքները կարող եք ուղարկել [email protected] էլ. հասցեով: Պատմվածքը պետք է գրված լինի Arial Armenian տառատեսակով և 12 տառաչափով:

"The Center for Organizing Youth Activities" announces a short stories contest for 10-16 year-old youths. There is no age limit for the authors. Special committees will be formed to assess the works. The best works approved by the Commission will be printed in a separate booklet.
The program is aimed at developing the youth literary, the mentality of the children, their taste and knowledge.
The project is continuous, the works can be sent since October 27 (each month). The results will be summed up at the end of each month. The authors can partake for several times, the best will sign contracts.
The works can be sent by the address [email protected]. The story should be written in Arial Armenian font and with 12 font size. For the additional information call by (010) 531141 number, the center said.