Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 1-ին ընդունել է Հունաստանի Հայ դատի հանձնախմբի անդամ Խաչիկ Խաչատուրյանին և Աթենքի Խաձիկիրիակիո գիշերօթիկ հաստատության տնօրեն Էվի Կալիմնյուին: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի լրատվական ծառայությունից:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել հյուրերի ջանքերը՝ ուղղված Հունաստանում Արցախի զոհված ազատամարտիկների երեխաների հանգիստը կազմակերպելու գործին` հույս հայտնելով, որ այս բարեգործական կարևոր նախաձեռնությունը հետագայում ևս կունենա իր շարունակությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության մշակույթի նախարար Նարինե Աղաբալյանը ու կրթության եւ գիտության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը:

Для детей погибших воинов Арцаха будет организован отдых в Греции
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял 1 ноября члена комиссии Ай Дата Греции Хачика Хачатуряна и директора интерната “Хадзикириакио” в Афинах Эви Калимню.
Бако Саакян высоко оценил усилия гостей, направленные на организацию в Греции отдыха детей погибших воинов Арцаха и выразил надежду, что эта важная благотворительная инициатива будет продолжена и впредь.
Во встрече приняли участие министр культуры Республики Арцах Нарине Агабалян и министр образования и науки Владик Хачатрян, сообщили в Главном информационном управлении аппарата президента Арцаха.