Հայաստանի տարածքով իրանական ապրանքները կարտահանվեն Վրաստան,  ԱՊՀ երկրներ և Եվրոպա
Հայաստանի տարածքով իրանական ապրանքները կարտահանվեն Վրաստան և ԱՊՀ երկրներ: Հայաստանի և Իրանի Քիշ կղզու միջև անցյալ ամիս երկկողմ տնտեսական համագործակցության շուրջ համաձայնություն է ձեռք բերվել:
Այդ մասին իրանական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ`լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտնել է Իրանի Քիշ կղզու Ազատ տնտեսական գոտու զարգացման կազմակերպության ներկայացուցիչ Ռեզա Մասրուրը:
«Մասնավոր բանկային համակարգի, համատեղ ապահովագրական և տրանսպորտային ընկերությունների ստեղծմամբ` իրանական ապրանքները Հայաստանի միջոցով կարտահանվեն Վրաստանի սևծովյան նավահանգիստներ, իսկ այնտեղից` ԱՊՀ մնացյալ երկրներ և Եվրոպա»,-նշել է Ռեզա Մասրուրը:
Քիշը Պարսից ծոցում գտնվող իրանական կղզի է, արտասահմանյան ներդրողներին գրավելու համար այստեղ ստեղծվել է ազատ տնտեսական գոտի:

Iranian products will be exported to Georgia and CIS countries through Armenia. Armenia and Kish Island of Iran signed a bilateral economic deal previous month.
According to “IRNA” news agency, the representative of free economic zone organization of the Island Reza Masrur declared during a meeting with the reporters.
“By founding private banking system, joint insurance and transport companies, Iranian products will be exported to Black Sea ports through Armenia, and then to CIS and Europe,” Reza Masrur said.