«ԻՆԳՈ ԱՐՄԵՆԻԱ»-ն ներդնում է ԱՊՊԱ պոլիսների թողարկման օն-լայն համակարգը
«ԻՆԳՈ ԱՐՄԵՆԻԱ» ապահովագրական ընկերությունը ներդրել է էլեկտրոնային Ավտոտրանսպորտային միջոցների օգտագործումից բխող պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրության (ԱՊՊԱ) պոլիսների թողարկման օն-լայն համակարգը:
Ինչպես հաղորդում են ընկերության մամուլի ծառայությունից, օն-լայն համակարգի ներդրումը զգալիորեն կընդլայնի ընկերության հնարավորություններ, կնպաստի տեխնոլոգիապես նոր մակարդակով հաճախորդները սպասարկմանը, ինչպես նաև կօգնի մարզերում աշխատող ապահովագրական գործակալներին ապահովագրական պոլիսները թողարկել հիմնական բազայից և միանգամից հաստատել պայմանագրի կնքումը:
Համակարգի ներդրումը նախատեսված է ներմուծել փուլային եղանակով, աշխատանքները կսկսվեն ընկերության Երևանի մանսաճյուղերից և գործակալներից, հետագայում հասնելով նաև հեռավոր մարզեր ու շրջաններ:
Նշենք, որ «ԻՆԳՈ ԱՐՄԵՆԻԱ»-ի տվայլների համաձայն, նախորդ շաբաթ ԱՊՊԱ պայմանագրերի կնքման գործարքների թիվն անցել է 1000-ից: Ինչպես նշում է «ԻՆԳՈ ԱՐՄԵՆԻԱ»-ի տնօրեն Լևոն Ալթունյանը, իրենց ուրախացնում է այն փաստը, որ բոլոր հաճախորդները գիտակցում են ԱՊՊԱ-ի կարևորությունը:
«Մեր ռազմավարությունը նախատեսված է երկարաժամկետ հեռանկարների համար, որը ենթադրում է 2 կարևոր սկզբունք՝ ճշգրիտ գնահատել, հատուցել ամբողջությամբ և ժամանակին »,- նշում է Լևոն Ալթունյանը:

Страховая компания «ИНГО АРМЕНИЯ» внедряет он-лайн систему выпуска электронных полисов ОСАГО
Страховая компания «ИНГО АРМЕНИЯ» приступила к внедрению он-лайн системы выпуска электронных полисов Обязательного страхования автогражданской ответственности (ОСАГО).
Как сообщили в пресс-службе компании, внедрение он-лайн системы существенно повысит возможности компании, вынесет на новый технологический уровень обслуживание клиентов, а также поможет страховым агентам в регионах выпускать страховые полюсы непосредственно с общей базы и фиксировать заключенные договора моментально. Внедрение системы планируется ввести поэтапно, начиная с филиалов и агентов в Ереване, и в дальнейшем для самых отдельных регионов страны.
В компании также сообщили, что количество заключенных страховых полюсов по ОСАГО в течение прошлой недели превысило 1000. Как отметил директор компании ИНГО АРМЕНИЯ Левон Алтунян, «радует тот факт, что все клиенты, заключившие договора по ОСАГО, осознают необходимость обязательного страхования автогражданской ответственности».
«Наша стратегия рассчитана на долгосрочную перспективу, которая предполагает два основных принципа: справедливо оценивать и возмещать сполна и вовремя», - подчеркнул руководитель компании.