Նոյեմբերի 15-ին երեկոյան Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի համերգային դահլիճում տեղի է ունենալու հանրահայտ երաժիշտ Գորան Բրեգովիչի համերգը: Դրանից առաջ հռչակավոր երաժիշտը կհանդիպի լրագրողների հետ:
Գորան Բրեգովիչը հանդիսանում է Կուստորիցայի գրեթե բոլոր հանրահայտ ֆիլմերի երաժշտության հեղինակը, որոնց թվում են «Սպիտակ կատու Սև կատու»,« Գնչուների ժամանակը», «Արիզոնյան երազանք», «Անդերգրաունդ» ֆիլմերը։
Համերգի կազմակերպիչ «Երևանյան Հեռանկարներ» փառատոնից Panorama.am-ին տեղեկացնում են, որ Բրեգովիչի երևանյան համերգի ծրագիրը կոչվում է «Ալկոհոլ», որտեղ հնչելու են բոլոր տարիների ամենասիրված հիթերը` Gas-Gas, Maki, Maki, Kalasnikov, Ederlezi, Mesecina և այլն։

“Алкоголь” с Бреговичем и со Свадебно-Похоронным оркестром
В Ереване 15 ноября состоится концерт известного композитора Горана Бреговича со своим Свадебно-Похоронным оркестром. Как сообщает организатор концерта – международный музыкальный фестиваль Ереванские Перспективы, концерт состоится в 19.30 в концертном зале Спортивно-концертного комплекса имени К. Демирчяна.
Горан Брегович является композитором всех популярных фильмов Кустурицы: “Белая кошка, Черный кот”, “Аризонская мечта”, “Время Цыган”, “Андерграунд”.
В концертной программе Бреговича в Ереване под названием “Алкоголь” будут представлены наиболее известные хиты Бреговича, такие как Gas-Gas, Maki, Maki, Kalasnikov, Ederlezi, Mesecina и другие.