Բրիտանական EMI-ն նվիրատվություն է արել Գյումրիի երաժշտական դպրոցի վերականգնման համար
Բրիտանական EMI ձայնագրման ընկերության բարեգործական հիմնադրամն իր ավանդն է ներդրել Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգնման նախագծում:
«Մեդիամաքս» գործակալությունից տեղեկացնում են, EMI Music Sound Foundation-ը $3,180 է փոխանցել հատուկ հաշվեհամարի վրա, որը բացված է դպրոցի վերականգնման նպատակով:
EMI Music Sound Foundation-ի հոգաբարձուների թվում են Պոլ Մակկարտնին, Ջորջ Մարտինը, Յոկո Օնոն, Քլիֆֆ Ռիչարդը, Թինա Թըրները:
Գյումրի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգնման ծրագիրը Rock Aid Armenia ծրագրի շրջանակներում համատեղ իրականացնում են Մեդիամաքս-ը, ավստրալիական ոչ կառավարական Do Something կազմակերպությունը եւ Հայ Օգնության Ֆոնդը (ՀՕՖ)` ՀՀ նախագահի եւ կառավարության օժանդակությամբ:
Ծրագրի ակտիվ մասնակիցներն են ռոք-երաժիշտներ Իէն Գիլանը (Deep Purple) եւ Թոնի Այոմին (Black Sabbath, Heaven and Hell):
Այս տարվա հոկտեմբերին Իէն Գիլանը, Թոնի Այոմին, Ջոն Լորդը (նախկինում` Deep Purple), Նիքո ՄքԲրեյնը (Iron Maiden) եւ Ջեյսոն Նյուսթեդը (նախկինում` Metallica) ձայնագրեցին Out of My Mind երգը, որի վաճառքից ստացված ողջ հասույթը կուղարկվի Գյումրիի դպրոցի վերականգնման հիմնադրամին: Այս տարվա մարտին Իէն Գիլանը Երեւանում հանդես եկավ 2 բարեգործական համերգներով Հայաստանի պետական ֆիլարմոնիկ նվագախմբի հետ:
Դպրոցի նոր շենքի կառուցման համար անհրաժեշտ է $ 250.000, արդեն հավաքագրվել է $ 80.000:
«Rock Aid Armenia ծրագրում ներգրավված բոլոր մարդկանց անունից ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել EMI հիմնադրամին: Մենք շատ ուրախ ենք, որ Գյումրիի երաժշտական դպրոցի վերականգնման նախագիծը միավորում է ավելի շատ մարդկանց եւ կազմակերպությունների: Հատուկ շնորհակալություն եմ հայտնում Թոնի Այոմիի մենեջեր Ռալֆ Բեյքերին, քանի որ հենց նա է ներկայացրել դպրոցի վերականգնման ծրագիրը EMI հիմնադրամին»,- ասել է Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:

Британская EMI внесла свой вклад в проект восстановления музыкальной школы в Гюмри
Благотворительный фонд британской звукозаписывающей компании EMI внес свой вклад в проект восстановления музыкальной школы N 6 в Гюмри, сообщает агентство “Медиамакс”.
EMI Music Sound Foundation перечислила $3,180 на специальный счет, открытый в Ереване для восстановления школы. В числе попечителей EMI Music Sound Foundation - сэр Пол Маккартни, сэр Джордж Мартин, Йоко Оно, сэр Клифф Ричард, Тина Тернер.
Программу восстановления музыкальной школы N 6 в Гюмри в рамках проекта Rock Aid Armenia совместно реализуют Медиамакс, австралийская неправительственная организация Do Something и Фонд армянской помощи (FAR) при поддержке президента и правительства Армении.
Активными участниками проекта являются рок-музыканты Иэн Гиллан (Deep Purple) и Тони Айомми (Black Sabbath, Heaven and Hell).
В октябре этого года Иэн Гиллан и Тони Айомми, Джон Лорд (ex-Deep Purple), Нико МкБрейн (Iron Maiden) и Джейсон Ньюстед (ex-Metallica) записали песню Out of My Mind, выручка от продажи которой будет направлена в фонд восстановления школы в Гюмри.
В марте этого года Иэн Гиллан дал 2 благотворительных концерта в Ереване с Государственным симфоническим оркестром Армении.
Для строительства нового здания школы необходимо $ 250.000, уже собрано $ 80.000.
«От имени всех людей, занятых в проекте Rock Aid Armenia, выражаю благодарность благотворительному фонду EMI. Мы искренне рады тому, что проект восстановления музыкальной школы в Гюмри объединяет все больше людей и организаций. Хочу сказать отдельное спасибо менеджеру Тони Айомми Ральфу Бейкеру, поскольку именно он представил проект восстановления школы благотворительному фонду EMI», - сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.