«Զգա կախարդանքը»…Իսկ թե ո՞վ կկախարդի հանդիսատեսին ու ժյուրինն, պարզ կլինի արդեն այսօր
«Զգա կախարդանքը» («Feel the magic»). հենց այս կարգախոսի ներքո այսօր Մինսկում տեղի կունենա «Մանկական Եվրատեսիլ-2010» երգի միջազգային 8-րդ մրցույթը: Մրցույթի մասնակիցներին սպասվում է հետաքրքիր ծրագիր` կրկեսային շուո, հանդիպում բելառուսական Ձմեռ պապի հետ և այլն:
Մրցույթի հաղթողն ընտրվելու է հանդիսատեսի և որակավորում անցած ժյուրիի քվերակության արդյունքում` 50x50: Այս տարի ժյուրիի կազմում ընդգրկված են` Մարինա Դեվյատովան, Լարիսա Ռուբալսկայան, Դոմինիկ Ջոկերը, Գենադի Գլադկովը, Յուրի Էնտինին և Տուտտա Լարսենը:
Մրցույթին մասնակցում են Եվրոպական հեռարձակողների միության անդամ-երկրներից մեկական ներկայացուցիչ: Այս տարի մասնակցում է 14 պետություն: Հայաստանի ներկայացուցիչ 12-ամյա Վլադիմիր Արզումանյանը իր «Մամա» երգը ներկայացնելու է 10-րդը: Վ. Արզումանյանի հետ միաժամանակ բեմում լինելու են 5 պարող: Շոուի բեմականացմամբ զբաղվել է տարբեր մրցույթներում հաղթած Քրիստինե Ավագիմյանը, դեկորների ու հագուստի պատրաստմամբ` «Շարմ» ընկերությունը:
Նշենք, որ մրցույթը բացելու է Լիտվիայի ներկայացուցիչը, այնուհետև ելույթ են ունենալու Մոլդովայի, Նիդեռլանդների, Սերբիայի, Ուկրաինայի, Շվեդիայի, Ռուսաստանի, Լատվիայի, Բելգիայի, Մալտայի, Բելառուսի, Վրաստանի, Մակեդոնիայի ներկայացուցիչները:
15 հազար հանդիսատես տեղավորող «Մինսկ-Արենա» մարզահամերգային համալիրում անցնացվող մրցույթին հայաստանցիները կարող են հետևել Հանրային հեռուստատեսությամբ ժամը 23:15-ին:

“Почувствуй волшебство”…А кто околдует зрителей и жюри, станет ясно уже сегодня
Финал детского песенного конкурса "Евровидение-2010" пройдет сегодня в Минске в спортивном комплексе "Минск-Арена".
Как сообщает РИА Новости, слоган детского конкурса 2010 года - "Feel the magic" ("Почувствуй волшебство").
Участников конкурса ждет интересная программа: цирковое шоу, встреча с белорусским Дедом Морозом. Каждого гостя из Европы ждет купонная книжка, по которой в магазинах можно будет бесплатно получить небольшие национальные сувениры.
Нововведение этого года - часть денег, собранных на "Евровидении-2010", будет направлена на программы детского фонда ЮНИСЕФ. Часть билетов на репетиции и непосредственно выступления конкурсантов будет отдана белорусским детям-сиротам и детям-инвалидам.
На конкурс в Минск приехали молодые таланты из 14 стран - Армения, Белоруссия, Бельгия, Македония, Грузия, Латвия, Литва, Мальта, Молдавия, Нидерланды, Россия, Сербия, Швеция и Украина.
Напомним, что представитель Армении Владимир Арзуманян со своей песней “Мама” выступит под номером 10. Вместе с ним на сцену выйдут 5 танцоров. Постановщик шоу – победительница разных конкурсов Кристине Авакимян, костюмы и декор от компании “Шарм”.
Армянские зрители смогут следить за конкурсом в 15-тысячном спортивно-концертном комплексе “Минск-Арена” в эфире Общественного телевидения Армении с 23:15.