ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունն աջակցելու է մայրաքաղաքի ու մի շարք մարզերի ԲՈՒՀ-երի 150 ուսանողներին: Ինչպես այսօր ընկերության գլխամասային գրասենյակում ուսանողների ու ԲՈՒՀ-երի ղեկավարների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, ընկերությունը կաջակցի այս ուսանողներին վարձի վճարման հարցում մինչև ուսման ավարտը:
Ռ. Յրիրկյանը նշեց, որ ուսանողների ընտրությունը պատահական չի կատարվել; Ընկերությունը հատուկ ուշադրություն է դարձրել հատուկ կարիքներ ունեցող, ծնողազուրկ, սոցիալապես անապահով ընտանիքներում ապրող 1-ին և 2-րդ կուրսի ուսանողներին:
«Մենք շատ ուժեղ ընկերություն ենք, սիրում ենք մեր ժողովրդին և հատկապես ուսանողներին: Եվ ուսանողները, պետք է լավ սովորեն, որ հաջորդ ուսումնական տարում կրկին մեր աջակցությունը ստանան»,- ասաց նա:
Նշենք, որ ուսանողների համար նախատեսված գումարները փոխանցվելու են ԲՈՒՀ-երի հաշվեհամարներին:
Ավելացնենք նաև, հանդիպման վերջում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը ուսանողների միջև խաղարկեց 9 հեռախոս, 2 հեռուստացույց և 7 շարժական համակարգիչ:

VivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, announces the launch of the Education Fund for 1st and 2nd year students who are in special need, and who live in dire economic conditions. The Company will hold the students’ hand and support them provided they continue on succeeding to finish the academic year and qualify for the next academic year until they graduate.
This unique scholarship aims at providing these students with a supported access to university education by covering their educational fees during the whole period of their study. It will help boost their educational attainment and improve their social and psychological conditions.
‘’The scholarship will be provided to 150 of the most socially-vulnerable young people to support their access to education. This project is being implemented as a part of our efforts to help our country eradicate poverty by giving our upcoming generations the opportunity to gain professional knowledge and skills.’’ said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.