Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանին, պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանին և Հայաստանի ֆուտբոլի երիտասարդական հավաքական թիմի ավագ Հենրիկ Մխիթարյանին: Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում ֆուտբոլի զարգացման հետ կապված հարցեր: Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել այս մարզաձևի մասսայականացմանը պատանիների շրջանում:
Երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային Արցախում սպորտի և համապատասխան ենթակառուցվածքների զարգացմանը մշտապես նպաստելու համար՝ այն համարելով կարեւոր հայրենանվեր գործունեություն:

Президент Республики Арцах Бако Саакян 21 декабря принял депутата Национального Собрания Республики Армения, председателя федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна, депутата Виктора Даллакяна и капитана молодежной сборной по футбольной Армении Генриха Мхитаряна. Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента НКР.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся развития футбола в Арцахе. Особое внимание было уделено популяризации этого вида спорта среди молодежи.
Глава государства выразил признательность федерации футбола Армении за постоянное содействие развитию спорта и соответствующих инфраструктур в Арцахе, назвав эту деятельностью важной и патриотической.