«Մեր Առնոն… ու նրա մասին». Ֆիլմ` նվիրված Առնո Բաբաջանյանի ծննդյան 90-ամյակին
Այսօր լրանում է հանրահայտ կոմպոզիտոր Առնո Բաբաջանյանի ծննդյան 90-ամյակը. հոբելյանի շրջանակներում սցենարիստ և պրոդյուսեր Մարկ Պետրոսյանը նկարահանել է «Մեր Առնոն… ու նրա մասին» փաստագրական ֆիլմը:
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Մարկ Պետրոսյանն ասաց, որ ֆիլմում Առնո Բաբաջանյանի մասին խոսում են հանրահայտ արտիստներ Ի. Կոբզոնը, Ե. Եվտուշենկոն, Ա. Պախմուտովան, Է. Միրզոյանը, Ա. Հարությունյանը, Կ. Օրբելյանը, ինչպես նաև կոմպոզիտորի որդին` Արա Բաբաջանյանը և այլք:
«Բոլորը հիմնականում շեշտը դնում են Առնոյի երաժշտական ունակությունների վրա»,- նշեց ֆիլմի սցենարիստն ու պրոդյուսերը:
Նա ասաց, որ 50 րոպե տևողությամբ ֆիլմում օգտագործված են արխիվային նյութեր: Այժմ ընթանում են մոնտաժային աշխատանքները:

Renowned Armenian composer Arno Babajanyan would mark his 90th today. To commemorate and honor his memory, producer and script writer Mark Petrosyan produced a documentary titled “Our Arno…and all about himself”.
In a meeting with the reporters, Mark Petrosyan said that famous artists, including I. Kobzon, E. Evtushenko, A. Pakhmutova, E. Mirzoyan, A. Harutyunyan, K. Orbelyan, Babajanyan’s son Ara Babajanyan and others speak about the talented composer.
“They particularly focus Arno’s musical talent,” the producer said.
50-minute long film includes archive materials and is currently in the process of final arrangements. Enjoy the film in a month.