Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված մայրաքաղաքում «Արցախ» թաղամասի և հարակից տարածքներում ենթակառուցվածքների ու բնակելի շենքերի կառուցման, ինչպես նաև Ստեփանակերտի հուշահամալիրի վերակառուցման աշխատանքների հետ կապված հարցերին:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է շինարարական աշխատանքների որակով և ժամանակին իրականացումը և համապատասխան հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян провел совещание по вопросам строительства квартала «Арцах» Степанакерта
Президент Республики Арцах Бако Саакян 31 января созвал рабочее совещание, посвященное строительству жилых домов и инфраструктуры в столичном квартале «Арцах» и прилегающих к нему территориях, а также работам по реконструкции мемориального комплекса Степанакерта. Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента НКР.
Глава государства отметил важность качественного и своевременного выполнения строительных работ и дал соответствующие поручения руководителям заинтересованных ведомств.
В совещании приняли участие председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.