Արցախի նախագահն ընդունել է Սլովակիայից, Ավստրիայից և Չեխիայից ժամանած մի խումբ գործարարների
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Սլովակիայից, Ավստրիայից և Չեխիայից ժամանած մի խումբ գործարարների: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Հատուկ ուշադրություն է հատկացվել էներգետիկայի, գյուղատնտեսության և շինարարության ոլորտներին, ինչպես նաև կադրերի պատրաստման ու վերապատրաստման հարցերին:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախը շահագրգռված է արտերկրից ժամանակակից տեխնոլոգիաների ու ներդրումների ներգրավման և փոխշահավետ համագործակցության մեջ, ինչի համար մեր երկրում ստեղծված են բոլոր պայմանները:

Бако Саакян обсудил вопрос инвестиций с предпринимателями из Словакии, Австрии и Чехии
Президент Республики Арцах Бако Саакян 3 февраля принял группу предпринимателей, прибывших из Словакии, Австрии и Чехии, сообщает главное информационное управление аппарата президента НКР.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления различных программ в Арцахе.
Особое внимание было уделено сферам энергетики, сельского хозяйства и строительства, a также вопросам подготовки и переподготовки кадров.
Глава государства отметил, что Арцах заинтересован как во внедрении современных технологий и инвестиций из-за рубежа, так и во взаимовыгодном сотрудничестве, для чего в стране созданы все условия.