Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն անդրադարձել է օրաթերթերից մեկում վերջերս հրապարակված մի տեղեկատվության, համաձայն որի, իբր Ռուսաստանի իշխանությունները հայաստանյան գործընկերներին տնտեսապես շահավետ գործարք են առաջարկել որպեսզի մեր երկրի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը Եվրոպայի 2012թ առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում մարտի 26-ին Երևանում կայանալիք խաղում զիջի Ռուսաստանի թիմին:
Հիշեցնենք, որ այդ հրապարակումից անմիջապես հետո Ռուսասատանի ֆուտբոլային Միության փոխնախագահ Նիկիտա Սիմոնյանը նման լուրերը «հիմար զառացանք» համարեց:
Իսկ այսօր ի պատասխան այդ հրապարակման Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն ասաց, որ դա մեր երկիրը, մեր ֆուտբոլը մեր ֆեդերացիան վարկաբեկելու, խայտառակելու փորձ է:
«Հայաստանի ազգային հավաքականը վերջին շրջանում լավ է հանդես գալիս, նրա կազմում ընդգրկվել են այնպիսի ֆուտբոլիստներ, ովքեր հաղթանակի քաղց ունեն և հաղթողի հոգեբանություն: Վերջին 20 տարվա ընթացքում մենք այդպիսի հավաքական չենք ունեցել: Հայաստանյան ֆեդերացիային և մեր երկրի իշխանություններին հաջողվեց ստեղծել մի հավաքական, որի վրա կարող ենք հենվել, այժմ մենք հիանալի հնարավորություն ունենք նվաճելու Եվրոպայի առաջնության ուղեգիր, իսկ հատկապես Ռուսաստանի հավաքականի հետ խաղից առաջ ձգտում ենք հնարավորինս լավ համալրել ազգային թիմի կազմը:
Տարածված նման հրապարակումը հանգեցնելու է ՈւԵՖԱ-ի և ՖԻՖԱ-ի ծառայողական հետաքննությանը, ցանկացած միջազգային ֆուտբոլային կառույցում, որոնց հետ բանակցում ենք և աշխատում, մեզ վերաբերվելու են որպես այնպիսի մարդկանց, ովքեր կարող են խաղ վաճառել: Բայց այժմ մեր ֆեդերացիայում Տեր-Պետրոսյաններ և Սուրեն Աբրահամյաններ չկան և խաղ հնարավոր չէ վաճառել, իսկ նրանք ովքեր առանց ստորագրության նման հերյուրանքներ են հրապարակում մամուլում, ինձ նույնիսկ պատահաբար հանդիպելու դեպքում, կարող են ինսուլտ ստանալ:
Խնդրեմ, Դուք կարող եք ինձ չսիրել, բայց չսիրել մեր երկիրը չեք կարող, այդ հոդվածը Տեր-Պետրոսյանի թիմի հերթական ինտրիգն է, հենց որ այս երկրում մի ոլորտում առաջընթաց է արձանագրվում, անպայման հարձակվում են նրա վրա:
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը անմիջական հսկողության տակ է վերցրել ֆուտբոլը և ամեն ինչում աջակցում է ինձ և նա իմ առջև խնդիր է դրել հաղթել Ռուսաստանի հավաքականին, կրկնում եմ` ես չեմ կարող խաղ վաճառել, որովհետև դա մարմնավաճառության պես մի բան է»,-հայտարարեց Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը:

Серж Саргсян поставил перед главой ФФА задачу одержать победу над сборной России
Президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян опроверг слухи о «продаже» игры отборочного цикла Евро -2012 со сборной России.
Напомним, что в одной из армянских газет недавно появилась публикация, согласно которой власти Армении предложили армянским коллегам экономически выгодную сделку, чтобы национальная сборная Армении по футболу уступила сборной России в матче 26 марта в Ереване в рамках отборочного тура Евро-2012.
Сразу поле данной публикации вице-председатель Союза футбола России Никита Симонян охарактеризовал эти слухи как «бредни».
Сегодня на встрече с журналистами глава Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян заявил, что это попытка скомпрометировать и опозорить нашу страну, наш футбол и нашу федерацию.
«Национальная сборная Армении в последнее время выступает хорошо, в ее состав вошли такие футболисты, которые изголодались по победе и имеют психологию победителя. За последние 20 лет у нас не было такой сборной. Федерации Армении и властям страны удалось создать сборную, на которую мы можем опереться, сейчас у нас есть прекрасная возможность завоевать путевку на чемпионат Европы, перед матчем со сборной России мы стремимся как можно лучше подобрать состав команды.
Подобная публикация станет поводом для служебного расследования ФИФА и УЭФА, в любой международной футбольной организации, с которыми ми работаем и ведем переговоры, к нам будут относиться как к людям, которые могут продать игру. Но сегодня в нашей федерации нет Тер-Петросянов и Суренов Абраамянов, и невозможно продать игру, а те, кто публикует подобную клевету без подписи, даже при случайной встрече со мной могут получить инсульт.
Вы можете меня не любить, но не можете не любить нашу страну, эта статья – очередная интрига команды Тер-Петросяна, как только в этой стране в какой-нибудь сфере намечается прогресс, они обязательно нападают на эту сферу.
Президент Армении Серж Саргсян взял футбол под свой контроль, и во всем поддерживает меня, и он поставил передо мной задачу одержать победу над сборной России. Повторяю, я не могу продать игру, поскольку это что-то вроде проституции», - заявил президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян.