Ազնավուրը կարևորել է Ժուրա կանտոնի կողմից Հայաստանի օժանդակության շարունակումը
Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպան Շառլ Ազնավուրը նախօրեին հանդիպում է ունեցել Ժուրա կանտոնի նահանգների խորհրդական (Conseiller aux Etats), Ժուրա կանտոնի և Հանրապետության նախկին նախարար, Սեմրա (Semra) հիմնադրամի նախագահ Կլոդ Հեշի և նույն հիմնադրամի փոխնախագահ Ժան-Պիեռ Բեռնհարդի հետ:
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության հաղորդմամբ, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ժուրա կանտոնի կողմից հիմնադրամի միջոցով Հայաստանում երեխաների աջակցության ծրագրերի ընթացքը, կանտոնի առողջապահության, համագործակցության և կրթության ծառայությունների և Երևանի մանկաբուժության կենտրոնի, ինչպես նաև Սեմրա հիմնադրամի և Երևանի Արաբկիր բժկական կենտրոնի միջև համագործակցության ուղղությունները: Հանդիպման ընթացքում դեսպան Ազնավուրը կարևորել է Ժուրա կանտոնի կողմից Հայաստանի երեխաներին ցուցաբերվող օժանդակության շարունակումը և ընդլայնումը:
Սեմրա հիմնադրամը ստեղծվել է 1988թ. երկրաշարժից հետո` դրսևորելով Շվեյցարիայի համերաշխությունը հայ ժողովրդին և արդեն ավելի քան 20 տարի պարբերական ֆինանսական աջակցություն է ցուցաբերում Հայաստանում մանկական առողջապահական ծրագրերին:

Швейцарский кантон Жура продолжит оказывать помощь детям Армении
Посол Армении в Швейцарии Шарль Азнавур встретился накануне с советником штатов кантона Жура Швейцарии (Conseiller aux Etats), президентом фонда «Семра» (Semra) Клодом Хешем и вице-президентом фонда Жан-Пьером Бернхардом.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, на встрече был рассмотрен процесс реализации программ помощи детям Армении, осуществляемых кантоном Жура посредством фонда «Семра», обсуждены направления сотрудничества служб здравоохранения и образования кантона и центра педиатрии Еревана, а также фонда «Семра» и медицинского центра «Арабкир» Еревана.
Посол Азнавур подчеркнул необходимость продолжения и расширения данных программ.
Фонд «Семра» создан в 1988 году после спитакского землетрясения в знак солидарности народа Швейцарии армянскому народу, и уже более 20-и лет оказывает финансовое содействие программам детского здравоохранения в Армении.