Ֆուրսենկո. «Հայկական թերթի հանդեպ հայցի մասին նույնիսկ չենք մտածել»
Ռուսաստանի ֆուտբոլային միության նախագահ Սերգեյ Ֆուրսենկոն հրաժարվել է մեկնաբանել հայաստանյան զանգվածային լրատվամիջոցներից մեկի այն հրապարակումը, համաձայն որի` Հայաստանի ընտրանին Ռուսաստանի թիմին «կհանձնի» մարտի 26-ին Եվրոպայի 2012 թ. առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում կայանալիք խաղում:
«Այդ տեղեկատվության հետ կապված` ինչ-որ մեկն արդեն զանգահարել է ինձ,- Ֆուրսենկոյի խոսքերը մեջբերել է gazeta.ru-ն:- Ես ասացի, որ իմ արժանապատվությունից ցածր է նույնիսկ այդ հարցին պատասխանելը: Մենք այդ թեման բաց թողեցինք: Հայկական թերթի հանդեպ հայցի մասին նույնիսկ չենք մտածել: Շունը կհաչի, քամին կտանի»:

Президент Российского футбольного союза Сергей Фурсенко отказался комментировать публикации в армянской газете «Жаманак». Напомним, что на прошлой неделе это издание написало о том, что сборная Армении "сдаст" России отборочный матч Евро-2012, который состоится 26 марта в Ереване.
В беседе с корреспондентом «Чемпионат.ру» Фурсенко сказал: «Мне уже кто-то звонил по поводу этой информации. Я сказал, что ниже моего достоинства даже отвечать на этот вопрос. Мы пропустили эту тему мимо колёс. Об иске к армянской газете даже не задумывались. Мало ли, кто чего сказал. Собака лает, ветер носит».