Մշակույթի նախարարության նախաձեռնությամբ այսօր Երևանում բացվեց «ART EXPO-2011» արվեստների ցուցահանդեսը: Երկօրյա միջոցառումը կոչված է մշակույթի ոլորտի մասնագետներին, շահագրգիռ կազմակերպություններին ու արվեստասեր հանրությանը ներկայացնել հայրենական մշակութային ձեռքբերումները ոչ միայն 2010 թվականին իրականացված ծրագրերով, այլև` 2011-ի նախագծերով ու մտահղացումներով: Այս տարվա «ART EXPO»-ին մասնակցում են շուրջ 50 պետական, հասարակական և մասնավոր մշակութային կազմակերպություններ:
«ART EXPO-2011»- ը կեսօրին այցելեց ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Երկրի ղեկավարը մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանի ուղեկցությամբ շրջեց մշակութային կազմակերպությունների տաղավարներով, ծանոթացավ անցած տարիների ձեռքբերումներին և սպասվելիք մտահղացումներին և նախագծերին:

“ART EXPO-2011” kicked off today in Yerevan with the initiative of Ministry of Culture. The mission of the two-day event is to introduce to the interested organizations, art lovers the achievements of 2010, as well as projects and creative ideas to be implemented in 2011. About 50 state run, social and private art organizations attend “ART EXPO”.
President Serzh Sargsyan also paid visit to “ART EXPO-2011”. President, accompanied by Culture Minister Hasmik Poghosyan, walked through the pavilions, got acquainted with the achievements and new projects.