Աթենքում սպասվում է բազմահազարանոց երթ
Հունաստանի գերատեսչությունների ու տրանսպորտի աշխատանքը պարալիզացված է երկրում սկսված 24-ժամյա համազգային գործադուլի պատճառով: Այս մասին հաղորդում է «Ռիա Նովստի» գործակալությունը: Տեղեկատվության համաձայն, գործադուլը կազմակերպել են երկրի խոշորագույն արհմիությունները, որոնց ենթակայության տակ են գտնվում թե քաղծառայողները, թե մասնավոր սեկտորի աշխատակիցները:
Ազգաբնակչությունը բողոքում է կառավարության բյուջետային դեֆիցիտի կրճատման քաղաքականության ու արմատական բարեփոխումների դեմ, ինչի անհրաժեշտությունը Հունաստանի իշխանությունների դեմ դրվել էր ԱՄՀ-ի ու ԵՄ-ի կողմից Հունաստանին տրամադրված աննախադեպ 110 մլրդ. վարկերի դիմաց:
Երկրում չեն գործում պետական բանկերը, դպրոցները, համալսարանները, նվազագույն անձնակազմով են աշխատում բժշկական հաստատությունները, իսկ լրատվամիջոցները չեն փոխանցում լուրեր:
Ամբողջովին դադարեցված է երկաթուղային ու լաստանավային կապը: Տեղի ժամանակով 12:00-ից մինչ 16 :00-ն աշխատանքի դուրս չեն եկել ավիադիսպետչերները: Այսօր առավոտյան միայն Աթենքի միջազգային օդանավակայանը հետաձգել է 52 չվերթ, հրաժարվելով ընդունել նույնքան վայրէջք:
Ողջ երկրի տարածքով սպասվում է մոտ 50 ցույց: Լրատվամիջոցների փոխանցմամբ, միայն Աթենքում սպասվում է բազմահազարանոց երթ:

Greek police clashed with demonstrators
Greek police clashed with stone-throwing demonstrators Wednesday as thousands marched through Athens to protest against austerity measures imposed by the government, which is struggling to contain the country's budget-deficit crisis.
Police fired teargas to disperse crowds of demonstrators throwing Molotov cocktails, stones and bottles in various parts of the capital as thousands walked off the job in a 24-hour nationwide strike.
The strike, called by the country's biggest public and private sector unions, saw government offices, schools and public transport disrupted while hospitals and ambulance services operated with emergency staff.
Shops pulled down their shutters and banks, pharmacies and museums remained closed and lawyers and engineers also walked off the job.