Դիկ Ադվոկատ. «Եթե շաբաթ օրը չխաղանք 100 տոկոս նվիրվածությամբ, ապա արդյունք էլ չի լինի»
Ռուսաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դիկ Ադվոկատը Մոսկվայում հրավիրած մամուլի ասուլիսում հիշեցրել է, որ առանց 100 տոկոս նվիրվածության ժամանակակից ֆուտբոլում հնարավոր չէ հաղթել ոչ մի մրցակցի: Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանի ազգային թիմը նախապատրաստվում է մարտի 26-ին Եվրոպայի 2012 թ. առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում Հայաստանի ընտրանու հետ կայանալիք հանդիպմանը:
«Առջևում դեռ 6 խաղ ունենք: Ինչպես միշտ, ասում եմ, որ պարգևը հաղթողին սպասում է միայն վերջում: Առայժմ ընդամենը 4 հանդիպում ենք անցկացրել: Սակայն հասկանում եմ, որ եթե հաղթենք Հայաստանում, մրցակիցը մեզանից հետ կմնա 5 միավորով: Իսկ եթե այլ արդյունք արձանագրվի, հայերը կմնան այն թիմերի շարքում, որոնք պայքար են մղում եզրափակչի ուղեգրերի համար: Պայմանները, ի դեպ, նույնն են լինելու բոլորիս համար: Բացառությամբ այն բանի, որ մեր մրցակիցն անցկացնելու է տնային 4-րդ հանդիպումը: Ի դեպ, մեզ համար այնքան էլ կարևոր չէ, թե Հայաստանի ընտրանին ինչպես կխաղա: Գլխավորն այն է, թե ինչպես կխաղանք մենք: Բնականաբար, չի կարելի խաղալ այնպես, ինչպես Բելգիայի ու Իրանի թիմերի հետ հանդիպումներում: Անհրաժեշտ է գործել այնպես, ինչպես Իռլանդիայում և Մակեդոնիայում: Այլ կերպ ասած` շատ ագրեսիվ` ցուցադրելով լավ ֆուտբոլ: Կարծում եմ` բոլորն էլ պատրաստ են դրան: Եթե շաբաթ օրը չխաղանք 100 տոկոս նվիրվածությամբ, ապա արդյունք էլ չի լինի»:

Дик Адвеокат: Если не действовать со 100-процентной отдачей в субботу, то и результата не будет
Главный тренер сборной России Дик Адвокат на пресс-конференции в Москве перед началом подготовки к выездному матчу отборочного турнира Euro-2012 с Арменией напомнил: без 100-процентной отдачи в современном футболе нельзя обыграть ни одного соперника.
Напомним, что матч Армения-Россия в рамках отборочного турнира Euro-2012 состоится 26 марта в Ереване.
«Впереди еще шесть игр. Как всегда говорю, приз ждет победителя в конце. Пока же позади пять матчей. Но понимаю, что если выиграем в Армении, соперник будет отставать от нас на 5 очков. А вот если будет другой результат, они останутся в группе команд, ведущих борьбу за выход на чемпионат.
Условия будут одинаковыми и для нас, и для Армении. За исключением того, что соперник проведет четвертый домашний матч из пяти. Впрочем, для нас не так важно, как сыграет он, важно, как будем играть мы. Естественно, нельзя играть так, как с Ираном и Бельгией. Нужно действовать так, как в Ирландии и Македонии. То есть - очень агрессивно, показывая хороший футбол. Думаю, все к этому готовы.
Самое важное понять: если не действовать со 100-процентной отдачей в субботу, то и результата не будет», - сказал российский тренер.