Ռուսական ֆուտբոլի աստղերը` Հայաստան-Ռուսաստան հանդիպման մասին
Մի քանի ժամից հայ և ռուս ֆուտբոլասերները և առհասարակ բոլոր նրանք, որ հետևում են զարգացումներին Եվրո-2012-ի շրջանակում, վերջապես ականատեսը կլինեն Հայաստան-Ռուսաստան հանդիպմանը: Թե ի՞նչ արձագանք են ստացել այս իրադարձության սպասումները մեր երկրում, վերջին օրերին ականատեսն ենք եղել բոլորս` անգամ քաղաքական գործիչներն են իրենց կանխատեսումներն արել խաղի արդյունքների կապակցությամբ: Իսկ ի՞նչ են մտածում, այսպես ասած, բարիկադների այն կողմում` Ռուսաստանում:
Օրինակ, Взгляд պարբերականի հեղինակներից մեկը, անդրադառնալով սպասվող խաղին նշում է, որ հայկական հավաքականն այսօրվա դրությամբ շատ ուժեղ է, թեկուզև ՖԻՖԱ-ի ռեյտինգում զբաղեցնում է ընդամենը 65-րդ տեղը, այնպես որ Ադվոկատի թիմը համարել անհերքելի ֆավորիտ սխալ է: Ու որ սլովակների հետ խաղում հայկական հավաքականը դա ապացուցել է:
Բացի այս հիշեցնում է, որ Հայաստանի հավաքականի դարպասները հանձնված են ռուսներին քաջածանոթ Ռոման Բերեզովսկին ու թեև թմում չեն խաղում միջազգային կլասի մարզիկներ, այդուհանդերձ կան մի քանի տաղանդավոր երիտասարդներ, որոնք միասին կարող են լուրջ գլխացավանք առաջացնել ցանկացած հակառակորդի:
Հոդվածի վերջում հեղինակը կանխատեսում է, որ խաղը կարող է վտանգավոր լինել, քանզի եթե ռուսներն այնպիսի տրամադրությամբ դուրս գան խաղադաշտ, ինչպես եղավ Իրանի կամ Բելգիայի հետ խաղերի ժամանակ, ապա անկասկած կարելի է դժբախտություն ակնկալել: Մինչդեռ «ոչ ոքի» արդյունքը կբավարարի Ռուսաստանի սպասումները:
Իսկ ահա РИА Новости-իի փոխանցմամբ, Մոսկվայի ԲԿՄԱ-ի մարզիչ, ռուսական ֆուտբոլի անցյալի ճանաչված ֆուտբոլիստ Վիկտոր Օնօպկոն սպասվող հանդիպմանը Ռուսաստանի հավաքականը համարում է բացարձակ ֆավորիտ: Թեկուզև չի թերագնահատում նաև հայկական մարզիկների հնարավորությունները` դարձյալ հղում անելով սլովակների պարտությանը:

Российские знатоки футбола также прокомментировали сегодняшнюю встречу Армения-Россия
Спустя немного времени армянские и российские болельщики, а также все, кто следит за развитием событий на Евро-2012, наконец станут свидетелями матча Армения-Россия. В преддверии встречи даже политические деятели сделали свои прогнозы относительно игры. А что думают по ту сторону баррикад, в России?
Например, спортивный обозреватель газеты «Взгляд» Дмитрий Пугаченко, обращаясь к теме предстоящей игры, отмечает, что считать команду Адвоката неоспоримым фаворитом было бы неправильно: «Пусть команда Вардана Минасяна занимает в рейтинге ФИФА всего лишь 65-е место, но это очень молодая и резвая команда, в чем уже на собственном горьком опыте убедились словаки».
Помимо того, он напоминает, что защищать ворота армянской сборной поручено известному россиянам Роману Березовскому, и команда имеет в своем распоряжении несколько молодых талантливых игроков, которые могут причинить головную боль любому сопернику.
В конце статьи автор замечает, что в целом матч внушает большие опасения: «Если сборная России подойдет к игре с таким же настроем, с каким она выходила на матчи с Ираном или Бельгией, то стоит ждать беды. У армянской команды в случае победы будет реальный шанс возглавить группу – такого не было в постсоветской истории еще никогда. В свете всего вышеперечисленного «ничья» в Ереване не будет очень уж плохим результатом для сборной России».
А по сообщению РИА Новости, тренер московского ЦСКА, известный в прошлом футболист Виктор Онопко в предстоящей встрече квалифицирует российскую сборную абсолютным фаворитом. Одновременно ссылаясь на поражение словаков, он указывает, что армянскую сборную недооценивать нельзя.