ՏՀՏ հայ մասնագետները ապրիլի 1-3-ը Թբիլիսիում կմասնակցեն գործարար համաժողովի
Ապրիլի 1-3-ը Թբիլիսիում վրացական և հայկական ՏՀՏ ոլորտի ընկերությունները կհանդիպեն ՏՀՏ գործարար համաժողովի շրջանակներում:
Այս մասին Panorama.am- ին տեղեկացրեց UITE EXPO-ի տնօրեն Վահան Հովսեփյանը:
«Վրաստանում համատեղ տնտեսական գործակցություն հաստատելու նպատակով Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունը (ԻՏՁՄ) պայմանավորվածություն է ձեռք բերել իր վրացական գործընկերոջ ` ICT Business Council կազմակերպության հետ` հանդիպում կազմակերպել Վրաստանի ասոցիացիայի, մասնավոր ՏՀՏ ընկերությունների և պետական մարմինների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Հանդիպումներին մասնակցելու նպատակով հայկական պատվիրակությունը կմեկնի Վրաստան սույն թվականի ապրիլի 1 և կվերադառնա ապրիլի 3-ին»,- տեղեկացրեց Վահան
Հովսեփյանը:
Հանդիպումների ընթացքում մասնավորապես կքնարկվեն վրացական ընկերությունների հետ շահավետ համագործակցության հաստատման և համատեղ տենդերների մասնակցության հարցերը: Ֆորումի ժամանակ հայկական ՏՀՏ ընկերությունները կներկայացնեն նաև իրենց ՏՀՏ լուծումները, կքննարկեն համատեղ բիզնես համաժողովներ անցկացնելու հեռանկարները:
«Ակնկալվում է մոտ 15-20 հայկական կազմակերպությունների մասնակցություն: Սա ոչ ֆորմալ հանդիպում է, որի նպատակն է գործարար կապերի հաստատումը և զարգացումը: Ակնկալում ենք նաև վրացական կազմակերպությունների մասնակցությունը առաջիկա Digitec Expo-ին»,-նշեց UITE EXPO-ի տնօրեն Վահան Հովսեփյանը:
Վահան Հովսեփյանի փոխանցմամբ, ներկայումս նախագծվում են նաև հանդիպումներ Վրաստանի տուրիզմի, ռեստորանային բիզնեսի, ֆինանսաբանկային ոլորտի գործող ընկերությունները միավորող ասոցիացիաների հետ:

Специалисты ИТТ сферы представят Армению на апрельском бизнес-форуме в Тбилиси
С 1-го по 3-е апреля грузинские и армянские предприятия, представляющие сферу информационно-телекоммуникационных технологий (ИТТ) встретятся в рамках бизнес-форума в столице Грузии. Об этом Panorama.am сообщил директор UITE EXPO Ваан Овсепян.
«В целях налаживания совместного экономического сотрудничества с Грузией Союз предприятий информационных технологий (СПИТ) по договоренности с грузинскими коллегами из ICT Business Council организовал встречу с грузинской ассоциацией ИТТ, представителями частных предприятий сектора и государственных органов»,- отметил Ваан Овсепян.
В частности, с грузинской стороной будут подписаны договоры о взаимовыгодном сотрудничестве и по вопросам совместного участия в тендерах. Во время форума армянские компании представят свои ИТТ-решения и обсудят перспективы организации бизнес-форумов.
«Участие примут до 20 армянских компаний. Это неформальная встреча, целью которой является налаживание и укрепление деловых связей. Также мы рассчитываем на участие грузинских организаций на предстоящей выставке Digitec Expo»,- отметил он.
Директор UITE EXPO рассказал также и о намечающихся проектах с ассоциациями представляющими грузинской сектор туризма, ресторанный бизнес и банковско-финансовую сферу.