Ռուբեն Հայրապետյան. «ՌՖՄ-ի ղեկավարները գիտեն, որ մենք գործել ենք օրենքի շրջանակներում»
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը մեկնաբանել է մամուլում հայտնված այն տեղեկությունները, որ մեր ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստները ռուսների հետ խաղում արձանագրած ոչ-ոքիի համար պարգևավճարներ չեն ստացել: Նրա խոսքերով` եթե Հայաստանի հավաքականը հաղթանակ տոներ այդ խաղում, խաղացողները շռայլ պարգևատրություն կստանային:
«Հաղթանակի համար մեր ֆուտբոլիստներին շատ բարձր պարգևավճար էր խոստացվել,- ՀՖՖ նախագահի խոսքերը մեջբերել է «Սպորտ Էքսպրեսը»:- Նույնիսկ ավելին կստանային, քան այն 50 հազար դոլարը, որը ՌՖՄ-ն խոստացել էր իր խաղացողներից յուրաքանչյուրին, եթե թիմը 3 միավոր վաստակեր Երևանում: Չնայած սովորաբար ոչ-ոքիի համար ֆուտբոլիստները չեն պարգևատրվում, բայց այս անգամ մենք բացառություն արեցինք, քանզի տղաները խաղադաշտում լավ պայքարեցին»:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը բացատրել է նաև, թե ինչու ավելի քան 100 ռուս երկրպագուներ չեն կարողացել մարտի 26-ին մտնել մարզադաշտ և հետևել Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի Հայաստան-Ռուսաստան հանդիպմանը: Այս մասին հայտնում է championat.ru-ն:
«Հայաստան-Ռուսաստան խաղում ապօրինի ոչինչ չի եղել: Ռուս երկրպագուներն ուզում էին տեղավորվել այն տրիբունայում, որը նախատեսված էր հայ երկրպագուների համար, ուստի մենք նրանց բաց չենք թողել: Ռուսներին հատկացվել էր 1300 տոմս, և բոլոր այդ տեղերը հանդիպումից առաջ զբաղեցված էին: Պարզապես հայ ֆուտբոլասերներից ոմանք իրենց տոմսերը վերավաճառել են: ՌՖՄ-ի ղեկավարները գիտեն, որ մենք գործել ենք օրենքի շրջանակներում»,- ասել է Ռ. Հայրապետյանը:

Рубен Айрапетян: «Руководство российского футбола знает, что мы действовали в рамках закона»
Президент Федерации футбола Армении (ФФА) Рубен Айрапетян прокомментировал информацию о том, что футболисты сборной Армении за ничью в отборочном матче Евро-2012 с Россией не получили премий. По его словам, в случае победы наших игроков ожидали бы щедрых премиальные.
«За победу армянским футболистам были обещаны высокие премиальные, – приводит слова Айрапетяна издание «Спорт-Экспресс».- Даже больше, чем те 50 тысяч долларов, которые РФС обязался выплатить российским игрокам при условии, что они заработают 3 очка в Ереване. Хотя обычно за ничью игроки не получают вознаграждение, но в этот раз нами сделано исключение, поскольку ребята хорошо боролись на поле».
Также президент ФФА пояснил причины, по которым более 100 российских болельщиков 26 марта не смогли попасть на стадион и проследить за развитием отборочного матча Евро-2012 Армения - Россия. Об этом сообщает championat.ru.
«Ничего незаконного на матче Армения - Россия не было. Российские болельщики хотели разместиться на трибуне, где находились армянские болельщики, и мы их не пустили. Российскому сектору было отведено 1300 мест, и все эти места ещё до матча были заняты. Просто армянские болельщики свои места перепродали русским. Руководители РФС знают, что все наши действия были в рамках закона», - сказал Рубен Айрапетян.