Արթուր Ջավադյանը մի քանի օր կգտնվի Թուրքիայում
Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը այսօրվանից մինչև ապրիլի 11-ը գտնվելու է Ստամբուլում, տեղեկացնում են ԿԲ լրատվական ծառայությունից: Նա մասնակցելու է Կենտրոնական Ասիայի, Սևծովյան տարածաշրջանի և Բալկանների երկրների կենտրոնական բանկերի կառավարիչների ակումբի 25-րդ նիստին:
Ըստ աղբյուրի, կառավարիչների ակումբի նիստում քննարկվելու են «Միջազգային մոնետար համակարգը. դասեր 19-րդ դարից» և «Մակրոպրուդենցիալ քաղաքականության իրականացման մարտահրավերները» թեմաները:
Նիստին ելույթ են ունենալու Չիկագոյի համալսարանի տնտեսագիտության պրոֆեսոր Ռանդալ Կրոսները և Լոնդոնի տնտեսագիտության և քաղաքագիտության դպրոցի պրոֆեսոր Սևքեթ Փամուկը:

Председатель Центробанка Армении посетит Стамбул
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян 8-11 апреля в Стамбуле примет участие в 25-ом заседании клуба управляющих центральными банками государств Центральной Азии, Черноморского региона и Балканских стран.
Как сообщили в пресс-службе ЦБ, на заседании клуба будут обсуждаться следующие темы – «Международная монетарная система: уроки 19 века» и «Вызовы осуществления макропруденциальной политики».
На заседании выступят профессор экономики Чикагского университета Рендэлл Кроснер и профессор Лондонской школы экономики Севкет Памук.