Հայաստանի սամբոյի հավաքականը, Թբիլիսիում անցկացրած ուսումնամարզական հավաքից հետո, մեկնել է Բուլղարիա` մասնակցելու մայիսի 12-ից 16-ը կայանալիք Սամբոյի Եվրոպայի 2011թ. առաջնությանը: Մեր պատվիրակության կազմում է 9 մարզիկ, 3 մարզիչ, 1 մրցավար: Պատվիրակությունը ղեկավարում է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանը:
Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի տեղեկացմամբ, մայիսի 13-ին Սոֆիայի «Ոինիվերսիադա» մարզահամալիրի մրցագորգ դուրս կգան մարզական սամբոն ներկայացնող`Ռուզաննա Սարգսյանը /48 կգ /, Տիգրան Կիրակոսյանը / 52 կգ /, Փայլակ Վարդազարյանը /62 կգ / և Աշոտ Դանիելյանը /74 կգ /:
Մայիսի 14-ին կգոտեմարտեն Վահան Վարդանյանը /57 կգ /, Անդրանիկ Նաղդալյանը /68 կգ/, Մավրիկ Նասիբյանը /82 կգ /:
Մայիսի 15-ին մրցասպարեզը կտրամադրվի մարտական սամբոյի ներկայացուցիչներին: Այս մարզաձևում մենք ունենք երկու մարզիկ` Վաչիկ Վարդանյան /68 կգ /, Մուշեղ Օսիպյան` /82 կգ/:

European Sambo Championship kicks off: Armenian delegation has arrived in Bulgaria
Armenian sambo team has left for Bulgaria after having trainings in Georgia. Armenian team will attend European Sambo 2011 Championship scheduled on May 12-16. Our delegation, headed by Armenian Sambo Federation President Levon Hayrapetyan, includes 9 sportsmen, 3 coaches and 1 referee.
According to Armenian Sambo Federation on May 13 Ruzanna Sargsyan (48kg), Tigran Kirakosyan (52kg), Paylak Vardazaryan (62kg0 and Ashot Danielyan (74kg) will appear on stage.
On May 14 Vahan Vardanyan (57kg), Andranik Nagdalyan (68kg) and Mavrik Nasibyan (82kg) will compete.
And finally, on May 15 Vachik Vardanyan (68kg) and Musheg Osipyan (82kg) will perform their combat skills.