«ԱրմենՏել»-ը Microsoft ինովացիոն կենտրոնին ապահովեց կապի ծառայություններով
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) Հայաստանի Microsoft ինովացիոն կենտրոնին ապահովեց կապի ծառայություններով: Կենտրոնի համար մշակված է հատուկ կորպորատիվ առաջարկ, որը թույլ է տալիս հաճախորդին ստանալ առավել շահավետ պայմաններ` համագործակցելով Հայաստանի հեռահաղորդակցության ծառայությունների միասնական մատակարարի հետ: Կապի ծառայություններ տրամադրելուց զատ, «ԱրմենՏել» ընկերությունը Microsoft-ի հետ համատեղ իրականացնում է մի շարք կրթական և տեխնոլոգիական ծրագրեր: Այս մասին հայտնում են ընկերության մամուլի ծառայությունից:
« Microsoft-ի և «ԱրմենՏել»-ի համագործարկցությունը երկար պատմություն ունի, սակայն այս նախագծի շրջանակներում այն կստանա նոր ազդակ` Հայաստանի տնտեսության համար ավելի նշանակալի ծրագրերի իրականացման համար», - ասել է Հայաստանում Microsoft-ի ներկայացուցչության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը:
«Մենք վաղուց ենք համագործակցում Microsoft-ի հայաստանյան ներկայացուցչության հետ, միասին իրականացնում ենք բազմաթիվ ծրագրեր` ուղղված կրթության աջակցմանը, բարձր տեխնոլոգիաների և նորարարությունների ներդրմանը: «ԱրմենՏել»-ի և ինովացիոն կենտրոնի համագործակցության շնորհիվ, մոտ ապագայում այդ ցանկը կհամալրվի նոր մտահաղացումներով », - նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Հասարակայնության հետ կապերի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
Microsoft ինովացիոն կենտրոնը կաջակցի Հայաստանի կրթական ոլորտին, ինչպես նաև կտրամադրի տեղեկատվություն նոր դրամաշնորհների, ներդրման և տեխնոլոգիական ծրագրերի,ինչպես նաև բիզնես միջավայրերի վերաբերյալ: Կնտրոնը նաև կաշխատի տարբեր start-up ընկերությունների, ուսանողական խմբերի հետ, որոնք ունեն սեփական ծրագրեր: Շեշտը կդրվի նորարար և տեղեկատվական տեխնոլոգիաներին, որոնք կստանան Microsoft-ի աջակցությունը:
Ամբողջ աշխարհում գործում է ավելի քան 100 Microsoft ինովացիոն կենտրոններ, իսկ Հայաստանում բացվածը դարձավ առաջինը` Հարավային Կովկասում: Հայաստանյան Microsoft ինովացիոն կենտրոնի ստեղծումը հանդիասնում է ՀՀ կառավարության, USAID-ի, Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի, ՀՊՃՀ-ի և Microsoft-ի հայաստանյան գրասենյակի համագործակցության արդյունք:

«АрменТел» обеспечил услугами связи Центр инновационных технологий Microsoft в Армении
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) обеспечила услугами связи Центр инновационных технологий Microsoft в Армении. Для Центра разработано специальное корпоративное предложение, позволяющее клиенту получить максимально выгодные условия благодаря сотрудничеству с единым поставщиком телекоммуникационных услуг Армении. Помимо предоставления услуг связи компания «АрменТел» совместно с Microsoft реализует целый ряд технологических и образовательных проектов.
«Я рад, что под эгидой центра объединились крупнейшие игроки рынка софтверных и телеком услуг. Сотрудничество Microsoft и «АрменТел» имеет долгую историю, однако именно в рамках данного проекта оно получит новый импульс для осуществления еще более значимых для экономики Армении инициатив», - сказал директор представительства Microsoft в Армении Григор Барсегян
«На протяжении долгого времени мы успешно сотрудничаем с армянским представительством Microsoft, вместе инициируем проекты, направленные на поддержку образования, внедрение высоких технологий и инноваций. Строительство школьной компьютерной сети, студенческий конкурс «Кубок воображения», «Учитель–новатор» - это далеко не полный список инициатив, которые мы реализуем совместно с армянским офисом Microsoft уже не первый год. И в ближайшее время он будет расширен благодаря взаимодействию «АрменТел» с Центром инновационных технологий», - отметила руководитель службы по связям с общественностью ЗАО «АрменТел» Ануш Беглоян.
Центр инновационных технологий Microsoft будет содействовать развитию образовательной сферы в Армении, а также предоставлять информацию о новых грантах, инвестиционных программах, тендерах и проектах технологической и бизнес - среды. Центр также будет работать с различными start-up компаниями, студенческим группами, у которых есть свои собственные проекты и разработки. Упор будет сделан на новейшие и информационные технологии, которые будут получать поддержку Microsoft.
Во всем мире функционирует более 100 центров инновационных технологий Microsoft, а открывшийся в Армении - стал первым на Южном Кавказе. Создание инновационного центра Microsoft в Армении является результатом сотрудничества Правительства Армении, Агентства международного развития США (USAID), фонда «Инкубатор предприятий» и армянского представительства компании Microsoft.