Բոլոնյան գործընթաց. Թուրքիայի և Ադրբեջանի կրթության ոլորտի պատասխանատուները հրավիրվել են Հայաստան
Բոլոնյան գործընթացը 2011 թվականի հուլիսի 1-ից մինչև դեկտեմբերի 31-ը համանախագահելու են Հայաստանը և Լեհաստանը: Այդ կապակցությամբ ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը, Բոլոնյան գործընթացի օրակարգի շրջանակներում, նախատեսել է Հայաստանում իրականացնել մի շարք միջոցառումներ:
ԿԳՆ-ից հայտնեցին, որ 2011թ. հուլիսի 3-10-ը նախատեսվում է կազմակերպել Միջազգային ուսանողական ամառային դպրոց, որի նպատակն է համախմբել Հայաստանի և Բոլոնիայի անդամ երկների ուսանողներին և քննարկել Բոլոնիայի գործընթացին առընչվող մի շարք կարևոր հարցեր, իսկ սեպտեմբերի 8-9-ը նախատեսվում է անցկացնել միջազգային համաժողով` նվիրված բարձրագույն կրթության ֆինանսավորման խնդիրներին: Համաժողովի ընթացքում կստեղծվի քննարկումների հարթակ` փոխանակելու տեսակետներ բարձրագույն կրթության ֆինանսավորման տարբեր մեխանիզմների և կրթության որակի, հավասարության ու արդյունավետության վրա դրանց ունեցած ազդեցության շուրջ:
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն, ի թիվս Բոլոնյան գործընթացի անդամ այլ երկրների նախարարների, հրավեր-նամակներ է ուղարկել Թուրքիայի բարձրագույն կրթության խորհրդի նախագահին և Ադրբեջանի կրթության նախարարին Բոլոնյան գործընթացի օրակարգի շրջանակում Հայաստանում իրականացվող միջոցառումներին մասնակցելու վերաբերյալ:

А. Ашотян пригласил коллег из Турции и Азербайджана в Ереван для участия в мероприятиях в рамках Болонского процесса
12:03 24/05/2011
Министр образования и науки Армении Армен Ашотян пригласил председателя Совета высшего образования Турции и министра образования Азербайджана посетить Ереван и принять участие в мероприятиях в рамках Болонского процесса.
Как сообщили в пресс-службе министерства образования Армении, с 1 июля по 31 декабря 2011 года Армения и Польша будут сопредседательствовать в Болонском процессе.
В рамках программы с 3 по 10 июля состоится Международная студенческая летняя школа, 8-9 сентября - международная конференция, посвященная финансированию высшего образования.