Խորհրդանշական վերջին զանգը չի հնչի. Շրջանավարտներ չկան
Այս տարի Հայաստանի ավելի քան 1400 հանրակրթական դպրոցներում առաջին անգամ չի հնչի խորհրդանշական վերջին զանգը, քանի որ 12-ամյա շրջանավարտներ չեն լինելու: Իսկ դասերը դպրոցներում կավարտվեն մայիսի 26-ին: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց Կրթության, գիտության նախարարության լրատվական ծառայության ղեկավար Արթուր Բաղդասարյանը:
Հենց այդ օրը կկազմակերպվի վերջին դաս: Մայրաքաղաքի ու մարզերի մի խումբ դպրոցականների համար կառավարության շենքում վերջին դասը կվարի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
Նշենք, որ այս տարի շրջանավարտներ չկան, քանի որ 2001-ին Հայաստանում հանրակրթության ոլորտում անցում կատարվեց 12-ամյա կրթական համակարգին, և այդ երեխաները դպրոցը կավարտեն 2012-ին:

В школах Армении не прозвучит «последний звонок». В стране нет выпускников
Впервые в этом году в школах Армении не прозвучит символический «последний звонок», поскольку в стране нет выпускников. Напомним, что в 2001 году Армения перешла на 12-летнюю систему образования, и поступившие в школу в этом году окончат ее только в 2012.
Как сообщил Panorama.am пресс-секретарь министерства образования и науки Артур Багдасарян, занятия в школах закончатся завтра, 26 мая.
В школах будет организован последний звонок. Для группы школьников из школ Еревана и областей последний урок в правительстве проведет премьер-министр Тигран Саргсян.