ՍԹԱՐ առևտրային ցանցը երեխաների պաշտպանության օրվա առիթով նախաձեռնել է «Միասին օգնենք երեխաներին» ամենամյա բարեգործական ակցիան, որի շրջանակում մայիսի 26-ից հունիսի 1-ը ՍԹԱՐ սեփական ապրանքանիշի և սեփական արտադրության ապրանքատեսականու վաճառքի յուրաքանչյուր 20-րդ դրամը կնվիրաբերվի Հայաստանի լեյկեմիայով հիվանդ մանուկների բարեգործական հիմնադրամին:
«Հասկանալով և գնահատելով հիմնադրամի կողմից իրականացվող աշխատանքները և կարևորելով երեխաների առողջության պահպանությանն ուղղված միջոցառումները, մեր պարտքն ենք համարում շարունակել աջակցել Հայաստանի լեյկեմիայով հիվանդ մանուկների բարեգործական հիմնադրամին` մեր լուման ներդնելով լեյկեմիայի բուժման արդյունավետության բարձրացմանը»,- նշեց ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանը:
«Մեր նպատակն է այս ակցիայում ներգրավել հասարակության լայն շրջանակների, որի համար իրականացվում է լայնամասշտաբ տեղեկատվական արշավ: Հուսով ենք, որ հանրությունը դրականորեն կարձագանքի մեր նախաձեռնությանը և կօգնի հնարավորինս շատ ֆինանսական միջոցներ ուղղել Հիմնադրամ»,- ավելացրեց ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի մարքեթինգի տնօրեն Մարիամ Հարությունյանը:
«Միասին օգնենք երեխաներին» ամենամյա բարեգործական ակցիան ՍԹԱՐ առևտրային ցանցը սկսել է իրականացնել 2009թ.-ից: Նախորդ տարիներին` 2009 և 2010-ին ֆինանսական միջոցները, որոնք ուղղվեցին Հայաստանի լեյկեմիայով հիվանդ մանուկների բարեգործական հիմնադրամին, հավաքվեցին ՍԹԱՐ առևտրային ցանցում տեղադրված հատուկ արկղերով դրամահավաքի` ՍԹԱՐ-ի հաճախորդների, ինչպես նաև ՍԹԱՐ ընկերության, նրա աշխատակիցների, գործընկերների և մատակարարների ներգրավման միջոցով: Այս 2 տարիների ընթացքում հիմնադրամ է ուղղվել ընդհանուր 7 107 000դրամ: Նվիրաբերված ֆինանսական միջոցների շնորհիվ 2009-ին իրականացվել են շինարարական և վերանորոգման աշխատանքներ արյունաբանական կենտրոնի մանկական բաժանմունքում, հրավիրվել են բարձրակարգ մասնագետներ արտերկրից, 2010-ին իրականացվել է հիվանդասենյակների կահավորման աշխատանքներ, ձեռք է բերվել 2 ինֆուզամատր TE 33 INMMS /փոխներարկումային սարքավորում/, ինչպես նաև դեղորայքներ:
Կոչ ենք անում բոլորին մասնակցել «Միասին օգնենք երեխաներին» ամենամյա բարեգործական ակցիային` մայիսի 26-ից հունիսի 1-ը գնելով ՍԹԱՐ սեփական ապրանքանիշի և սեփական արտադրության ապրանքատեսակներ և նվիրաբերելով յուրաքանչյուր 20-րդ դրամը Հայաստանի լեյկեմիայով հիվանդ մանուկների բարեգործական հիմնադրամին:

СТАР: «Поможем детям вместе»
Торговая сеть СТАР, ко Дню защиты детей, начала ежегодную благотворительную акцию "Поможем детям вместе", в рамках которой с 26 мая по 1 июня СТАР направит каждый 20-ый драм от продаж собственной продукции и собственной торговой марки СТАР «Армянскому благотворительному фонду детей больных лейкемией».
"Осознавая и понимая значимость работ Фонда и важность мероприятий направленных на сохранение здоровья детей, мы считаем своим долгом продолжать оказывать содействие «Армянскому благотворительному фонду детей больных лейкемией»,- отметил Исполнительный директор Торговой сети СТАР Ваган Керобян.
"Наша цель привлечь к этой акции широкий круг общественности, и поэтому мы проводим широкомасштабную информационную кампанию. Надеемся, что общество позитивно отреагирует на данную инициативу и поможет нам направить как можно больше финансовых средств в Фонд",- добавила директор по маркетингу торговой сети СТАР Мариам Арутюнян.
"Поможем детям вместе" ежегодная благотворительная акция была запущена в 2009 году. В предыдущих 2009 и 2010 годах финансовые средства, которые были направлены в Фонд, были собраны с помощью специальных ящиков, размещенных в супермаркетах Торговой сети СТАР. В сборе финансовых средств приняли участие покупатели, сотрудники, партнеры и поставщики Сети и компания СТАР. В течении этих 2-х лет, в Фонд было направлено 7107000 драмов. Пожертвованными средствами в 2009 году были реализованы строительные и ремонтные работы в Детском отделении Центра крови, были приглашены профессионалы из-за рубежа. В 2010 году были обставлены больничные комнаты, приобретены 2 инфузомата TE 33 INMMS (оборудование для переливания крови), а также лекарства.
Мы призываем всех принять участие в ежегодной благотворительной акции "Поможем детям вместе" с 26-ого мая по 1-ое июня покупая товары собственной марки и продукции СТАР и, жертвуя каждый 20-ый драм «Армянскому благотворительному фонду детей больных лейкемией».