«ԱրմենՏել» ընկերությունը պարգևատրեց   շարադրության հանրապետական մրցույթի հաղթողներին
«ԱրմենՏել» ընկերությունը պարգևատրեց «Իմ համայնքը» թեմայով շարադրության հանրապետական մրցույթի հաղթողներին: Մրցույթն անցկացվեց Հայաստանում տեղական ինքնակառավարման համակարգի ներդրման 15-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակում: Մրցույթին մասնակցեցին Հայաստանի միջնակարգ դպրոցների աշակերտներ, որոնց շարադրությունները նվիրված էին իրենց համայնքներին: Այս մասին տեղեկացնում են ընկերության մամուլի ծառայությունից։
ՀՀ կրթության և գիտության, ինչպես նաև տարածքային կառավարման նախարարությունների ներկայացուցիչներից կազմված ժյուրին ընտրեց լավագույն 11 շարադրություն` մեկական յուրաքանչյուր մարզից և Երևանից: Եվս երեք աշակերտի, ում աշխատանքները ճանաչվել են ամենապայծառ, շնորհվել է հանրապետական մրցույթի պատվավոր առաջին տեղը: Նրանք են` Վահագն Գալստյանը (Սյունիք), Սոնա Ալեքսանյանը (Գեղարքունիք) և Անի Ասլանյանը (Երևան):
«ԱրմենՏել» ընկերությունից մրցույթի հաղթողները ստացան նեթբուքեր, իսկ իրենց տարածաշրջանների լավագույն շարադրության հեղինակները` հեռախոսներ և հուշանվերներ:
«Հայրենիքի հանդեպ սերը սկսվում է հենց այն վայրից, որտեղ մարդը ծնվել և ապրում է: Օջախից և ընտանիքից սկսվում է սերը հայրենի քաղաքի և Հայրենիքի հանդեպ: Որպես սոցիալապես պատասխանատու ազգային օպերատոր «ԱրմենՏել» ընկերությունը գիտակցում է այսօրվա միջոցառման առանձնահատուկ կարևորությունը և ջանքեր գործադրում Հայաստանի երիտասարդների շրջանում մշակութային ավանդույթների պահպանման և զարգացման համար», - նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ազգային պատկերասրահում անցկացված պարգևատրման արարողությանը ներկա էին ՀՀ Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգանը, կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը և այլ բարձրաստիճան անձինք։

Победители общереспубликанского конкурса школьных сочинений получили подарки от компании «АрменТел»
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) наградила победителей общереспубликанского конкурса сочинений на тему «Моя община». Конкурс проводился в рамках цикла мероприятий, посвященных пятнадцатилетию внедрения в Армении системы местного самоуправления. В конкурсе приняли участие ученики средних школ Республики Армения, которым было предложено написать сочинение о своей общине – городе, поселке, селе.
В общей сложности, авторитетное жюри, состоящее из представителей Министерства науки и образования РА и Министерства территориального управления Армении, выбрало 11 лучших сочинений; по одному из каждого марза Армении и Еревана. Еще трем школьникам – авторам самых ярких и красочных работ были присуждены почетные первые места общереспубликанского конкурса. Ими стали Ваагн Галстян из Сюникского марза, Сона Алексанян из области Гегаркуник и Ани Асланян из Еревана.
В качестве призов от компании «АрменТел» победители конкурса получили нетбуки, а авторы лучших сочинений своего региона телефоны и памятные сувениры.
«Любовь к Родине, к стране у молодых людей начинается именно там, где они родились и живут. С домашнего очага и семьи начинается любовь к родному городу, а затем и Отечеству. Компания «АрменТел», как социально - ответственный национальный оператор, осознает особую важность сегодняшней инициативы и прилагает все усилия для сохранения и развития культурных традиций молодого поколения Армении», - сказал Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
На торжественном мероприятии награждения в Национальной галерее присутствовали премьер-министр РА Тигран Саркисян, вице-премьер-министр и министр территориального управления РА Армен Геворгян, министр науки и образования Армении Армен Ашотян и другие высокопоставленные лица.