Հայաստանի բռնցքամարտի ազգային հավաքականը վաղը կմեկնի Անկարա, որտեղ հունիսի 16-ին կմեկնարկի Եվրոպայի առաջնությունը:
Մեր թիմն ուսումնամարզական լուրջ հավաքներ է անցկացրել` նախապատրաստվելով Թուրքիայում մեկնարկելիք պատասխանատու մրցաշարին: Հայ մարզիկները նախ 8-օրյա հավաք են անցկացրել Ծաղկաձորում, այնուհետև 14 օր պարապել են Աբովյանում, ևս 14 օր` Արարատում: Հավաքի վերջին փուլում Հայաստանի հավաքականը համատեղ մարզումներ է կազմակերպել Իրանի ընտրանու հետ:
Մեր թղթակցի հետ զրույցում հայաստանյան ազգային թիմի գլխավոր մարզիչ Ռաֆայել Մեհրաբյանը նշեց, որ տղաներն այժմ լավ մարզավիճակում են և պատրաստ են պայքարել մրցանակների համար: Նա հույսեր է կապում իր սաների հետ, սակայն այդ մասին առավել մանրամասն գերադասում է չխոսել:
Ավելացնենք, որ մեր հավաքականը Թուրքիա է մեկնելու այսպիսի կազմով.
Պատվիրակության ղեկավար` Արտակ Մալումյան
Գլխավոր մարզիչ` Ռաֆայել Մեհրաբյան
Մարզիչ` Կարեն Աղամալյան
Բժիշկ` Համլետ Բեգոյան
49 կգ քաշային կարգ- Հովհաննես Դանիելյան
52 կգ- Նարեկ Աբգարյան
56 կգ- Հովհաննես Բաչկով
60 կգ- Վլադիմիր Սարուխանյան
64 կգ- Հրաչիկ Ջավախյան
69 կգ- Սամվել Մաթևոսյան
75 կգ- Արթուր Խաչատրյան:
Ավելացնենք, որ Անդրանիկ Հակոբյանը և Արմեն Սիմոնյանը չեն մասնակցի մայրցամաքային մրցաշարին: Նրանք այժմ նախապատրաստվում են աշխարհի առաջնությանը:

Национальная сборная Армении по боксу завтра отбудет в Анкару для участия в чемпионате Европы, который стартует 16 июня.
Наша команда серьезно подготовилась к первенству, проведя 8-дневный сбор в Цахкадзоре, 14-дневный – в Абовяне, и еще 14 дней потренировавшись в Арарате. На последнем этапе подготовки сборная Армении провела совместные тренировки с командой Ирана.
В беседе с корреспондентом panorama.am главный тренер Национальной сборной по боксу Рафаэль Меграбян отметил, что ребята в хорошей спортивной форме и готовы побороться за призовые места. Он связывает со своими подопечными большие надежды, но предпочитает не делать прогнозов заранее.
Наша сборная отправится в Турцию в следующем составе:
Руководитель делегации - Артак Малумян
Главный тренер – Рафаэль Меграбян
Тренер – Карен Агамалян
Врач – Гамлет Бегоян
Весовая категория 46 кг – Ованнес Даниелян
52кг – Нарек Абгарян
56кг Ованнес Бачков
60кг – Владимир Саруханян
64кг – Грачик Джавахян
69кг – Самвел Матевосян
75кг – Артур Хачатрян
Добавим, что Андраник Акопян и Армен Симонян не примут участия в европейском первенстве. Они готовятся к чемпионату мира.