Արթուր Աբրահամը Երևան է ժամանել ամուսնանալու նպատակով
Այսօր «Ուրբաթ» ակումբում հայաստանյան ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը հայտարարեց, որ չի պատրաստվում ավարտել կարիերան: Մարզչական շտաբի հետ խորհրդակցելուց հետո Արթուրը որոշել է աշխարհի չեմպիոնի կոչումը նվաճել երկրորդ միջինքաշային կարգում, սակայն դրա համար նախ պետք է վարկանշային մենամարտեր անցկացնի: Առաջին մարտը, ամենայն հավանականությամբ, կկայանա 3,5 ամիս հետո:
Անդրադառնալով Հայաստան այցելության թեմային` Արթուր Աբրահամը շեշտեց, որ երկու նպատակով է ժամանել Երևան: Առաջին` նա մտադիր է դասավորել անձնական կյանքը, երկրորդ` 4 տարի մարզվել է Ենգիբարյանի բռնցքամարտի դպրոցում և ցանկանում է 100 հազար եվրոյի արժողության մարզագույք նվիրել իր համար հարազատ այդ մարզական օջախին: Գույքի մի մասն արդեն այստեղ է, իսկ մյուս մասը տեղը կհասնի մի քանի օրից: Արթուր Աբրահամը խոստացավ նաև, որ այդ մասին հանդես կգա լրացուցիչ հայտարարությամբ:
«Վերջին մարտում, ցավոք, պարտվեցի մարտավարական սխալի պատճառով: Մինչև 4-րդ ռաունդը վերահսկում էի իրավիճակը ռինգում, սակայն հետո անցա պաշտպանության: Նպատակս մեկն էր` նոկաուտի ենթարկել Անդրե Ուորդին, քանի որ ԱՄՆ-ում միավորներով հաղթանակի հետ հույսեր, կապված մրցավարների մոտեցումների հետ, անհնար էր ակնկալել: Ցավոք, չստացվեց: Հայաստանում կմնամ երեք շաբաթ, իսկ հետո կվերադառնամ Գերմանիա և կշարունակեմ մարզումներս: Ցանկանում եմ չեմպիոն դառնալ երկրորդ միջինքաշային կարգում, որի համար նախ պետք է վարկանշային մենամարտեր անցկացնեմ:
Այս անգամ Հայաստան եմ եկել երկու նպատակով. առաջին` պետք է ամուսնանամ, երկրորդ` ուզում եմ 100 հազար եվրոյի մարզագույք նվիրել Ենգիբարյանի դպրոցին, որտեղ մարզվել եմ 4 տարի»,- ընդգծեց Արթուր Աբրահամը:
Հայ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկը վստահ է, որ Հայաստանում լավ մարզիկներ ու մարզիչներ կան, սակայն պայմաններ չկան` մարզաձևը զարգացնելու համար: Դրա համար, որպես կարևորագույն գործոն, նա նշեց նաև միջազգային մրցումների անհրաժեշտությունը, իսկ այդպիսի մրցաշարերին մասնակցությունը, իհարկե, լուրջ ֆինանսական միջողների ներդրում է ենթադրում:
Խոսելով ապագայի պլանների մասին` Արթուր Աբրահամը նշեց, որ կարիերայի ավարտից հետո Երևանում բռնցքամարտի դպրոց կհիմնադրի: Քաղաքապետարանի հետ արդեն համապատասխան պայմանավորվածություն կա: Դպրոցին կից կգործի նաև գերմաներենի ու անգլերերնի ուսուցման կենտրոն:
Արթուր Աբրահամը, ի դեպ, հետաքրքրվում է հայկական սպորտով, մասնավորապես` ֆուտբոլով: Շփվում է հայ ֆուտբոլիստների հետ: Նրա կարծիքով` Հայաստանի հավաքականն այժմ լավ խաղ է ցաւցադրում, բայց լուրջ արդյունքների հասնելու համար դեռ ժամանակ է պետք:

Артур Абраам приехал в Ереван, чтобы жениться
Артур Абраам не собирается завершать свою профессиональную карьеру, а в Ереван он приехал решить два вопроса: устроить личную жизнь и сделать благотворительность.
Сегодня на встрече с журналистами в Ереване А. Абраам сообщил, что после консультаций с тренерским штабом он принял решение бороться за чемпионский титул во второй средней весовой категории, но для этого он должен провести ряд рейтинговых поединков. Первый бой, по всей видимости, состоится через 3.5 месяца.
Что касается благотворительности, боксер с мировым именем решил подарить боксерской школе имени Енгибаряна, в которой тренировался четыре года, спортивный инвентарь на сумму 100 000 евро. Часть инвентаря уже доставлена в Ереван, а остальная часть прибудет на днях. А. Абраам обещал сделать по этому поводу дополнительное заявление.
Боксер выразил уверенность, что в Армении есть хорошие тренеры и спортсмены, но нет надлежащих условий для развития бокса. В качестве важнейшего фактора развития этого вида спорта он отметил необходимость проведения международных турниров, а их проведение, естественно, требует средств.
Говоря об отдаленных планах, спортсмен признался, что по завершении спортивной карьеры намерен открыть в Ереване свою школу бокса, а при школе обязательно должен действовать центр обучения немецкому и английскому. Он сообщил, что уже договорился об этом с мэрией Еревана.
Спортсмен сообщил, что проведет в Армении три недели, а затем вернется в Германию, чтобы продолжить тренировки. И самое главное, за это время он женится. А.Абраам отметил, что его избранница – обычная девушка, и широкой общественности она не знакома.