ՀՀ ԳԱԱ և ՌԴ ԳԱ երիտասարդ գիտնականների խորհուրդների միջև կկնքվի համագործակցության համաձայնագիր: Համաձայնագրի կնքումը նախատեսված է հունիսի 20-ին: ԳԱԱ-ից հայտնում են, որ նպատակն է զարգացնել երկու երկրների երիտասարդ գիտնականների համագործակցությունը:
Ըստ համաձայնագրի`
• կողմերն իրենց իրավասությունների սահմաններում կաջակցեն ՌԴ ԳԱ և ՀՀ ԳԱԱ երիտասարդ գիտնականների համատեղ նախագծերի պատրաստմանը և իրականացմանը
• երիտասարդ գիտնականների գիտական գործունեության և սոցիալական հարցերի լուծման համար կապահովեն տեխնիկական, տնտեսական, ֆինանսական և իրավական պայմաններ
• ցուցահանդեսների, գիտական սեմինարների, գիտաժողովների, կլոր սեղանների անցկացման միջոցով կնպաստեն գիտական նվաճումների, տեղեկատվության փոխանակմանը և գործնական կապերի ընդլայնմանը:
Համաձայնագիրը կստորագրեն ՌԴ ԳԱ ակադեմիայի Երիտասարդ գիտնականների խորհրդի նախագահ Վերա Միսինան և ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Երիտասարդ գիտնականների խորհրդի նախագահ Գևորգ Վարդանյանը:

Молодые ученые Армении и России подпишут соглашение о сотрудничестве.
Как сообщили в пресс-службе НАН РА, подписание соглашения между Советами молодых ученых Академии наук Российской Федерации и Национальной академии Республики Армения состоится 20 июня.
Соглашение предусматривает:
• поддержку совместных проектов молодых российских и армянских ученых в рамках полномочий сторон;
•обеспечение технических, экономических, финансовых и правовых условий для научной деятельности и решения социальных вопросов молодых ученых;
•содействие научным достижениям, обмену информацией и расширению практических связей посредством организации выставок, научных семинаров, конференций и круглых столов.
Соглашение подпишут председатель Совета молодых ученых АН РФ Вера Мисина и председатель Совета молодых ученых НАН РА Геворк Варданян.