Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարայում ընթանում է սիրողական բռնցքամարտի Եվրոպայի տղամարդկանց առաջնությունը, որին մասնակցելու նպատակով Հայաստանի ազգային հավաքականը մրցավայր է մեկնել յոթ քաշային կարգ ներկայացնող բռնցքամարտիկներով: Յոթ մարզիկներից այս պահին պայքարը շարունակում են չորսը: Առաջնությունը լքել են Եվրոպայի 2008 թ. չեմպիոն Հովհաննես Դանիելյանը (49 կգ), Նարեկ Աբգարյանը (52 կգ) և Սամվել Մաթևոսյանը (69 կգ):
Մեդալների համար շարունակում են պայքարել Հովհաննես Բոչկովը (56 կգ), Վլադիմիր Սարուխանյանը (60 կգ), Եվրոպայի գործող չեմպիոն Հրաչիկ Ջավախյանը (64 կգ) և Արթուր Խաչատրյանը (79 կգ): Այս մասին հայտնում է ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:

На чемпионате Европы по боксу в Анкаре борьбу продолжат четыре армянских спортсмена
В столице Турции, Анкаре, продолжается чемпионат Европы по боксу среди мужчин. Сборная Армении на чемпионате представлена в семи весовых категориях. Из семи армянских спортсменов на данный момент борьбу продолжают четверо. Выбыли из турнира: чемпион Европы 2008 года Ованнес Даниелян (49 кг.), Нарек Абгарян (52 кг.) и Самвел Матевосян (69 кг).
Борьбу за медали продолжат Ованнес Бочков (56 кг.), Владимир Саруханян (56 кг.) и действующий чемпион Европы Грачья Джавахян (64 кг.). Об этом сообщает отдел информации и связей с общественностью министерства спорта и по делам молодежи Армении.