Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարայում ընթանում է սիրողական բռնցքամարտի Եվրոպայի տղամարդկանց առաջնությունը, որին մասնակցելու նպատակով Հայաստանի ազգային հավաքականը մրցավայր է մեկնել յոթ քաշային կարգ ներկայացնող բռնցքամարտիկներով: Յոթ մարզիկներից այս պահին պայքարը շարունակում են չորսը: Առաջնությունը լքել են Եվրոպայի 2008 թ. չեմպիոն Հովհաննես Դանիելյանը (49 կգ), Նարեկ Աբգարյանը (52 կգ) և Սամվել Մաթևոսյանը (69 կգ):
Մեդալների համար շարունակում են պայքարել Հովհաննես Բոչկովը (56 կգ), Վլադիմիր Սարուխանյանը (60 կգ), Եվրոպայի գործող չեմպիոն Հրաչիկ Ջավախյանը (64 կգ) և Արթուր Խաչատրյանը (79 կգ): Այս մասին հայտնում է ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:

European Senior Boxing Championship continues in Turkish capital, Ankara. Armenian delegation consisting of 7 boxers has left for Turkey to attend the championship. Currently, four of Armenian boxers continue their fight for the medals. Hovhannes Danielyan, Narek Abgaryan and Samvel Matevosyan have left the championship.
Hovhannes Boshkov (56kg), Vladimir Sarukhanyan (60kg), Hrachik Javakhyan (64kg) and Artur Khachatryan (79kg) continue their struggle for the medals, press service of the Ministry of Sport informs.