Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է «Տնջրե» պատանի երաժիշտների երկրորդ միջազգային փառատոնի մի խումբ մասնակիցների և կազմակերպիչների:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ փառատոնն արդեն իսկ ձեռք է բերել մեծ հեղինակություն մեր հանրապետությունում և նրա սահմաններից դուրս:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ բարձր մակարդակով նման միջազգային միջոցառումների կազմակերպումը նպաստում է ինչպես մեր հանրապետության՝ որպես մշակութային երկրի վարկանիշի բարձրացմանը, այնպես էլ Արցախում այս ոլորտի զարգացմանը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха принял участников и организаторов фестиваля «Тнджре»
Президент Республики Арцах Бако Саакян 7 июля принял группу участников и организаторов Второго международного фестиваля молодых исполнителей «Тнджре».
Как сообщает главное информационное управление аппарата президента Арцаха, глава государства подчеркнул, что фестиваль уже приобрел большой авторитет в нашей республике и за ее пределами.
Президент Саакян отметил, что организация подобных международных мероприятий на высоком уровне способствует повышению репутации республики как страны культуры, а также развитию этой сферы в Арцахе.
Во встрече приняли участие министр культуры и по вопросам молодежи Нарине Агабалян, другие должностные лица.