Ադրբեջանի ԱԳՆ. Բաքուն պատրաստ է ընդունել «Եվրատեսիլ 2012»-ի հայ մասնակիցներին
Ադրբեջանը պատրաստ է ապահովել «Եվրատեսիլ 2012» միջազգային երաժշտական մրցույթի հայ մասնակիցների անվտանգությունը: Այս մասին «Էխո Մոսկվի»-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արազ Ազիմովը:
Պատասխանելով հարցին, թե կկարողանա՞ն հայերը մասնակցել միջոցառմանը, դիվանագետն ընդգծել է, որ դա  «Եվրատեսիլի» անցկացման պայմաններից մեկն է:
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանը միշտ արգելել է ազգությամբ հայերի (լրագրողներ, մարզիկներ և այլք) մուտքը Ադրբեջան` պատճառաբանելով, որ չի կարող ապահովել նրանց անվտանգությունը:

Azerbaijani MFA: Baku can host Armenian delegation to Eurovision 2012
Azerbaijan is able to guarantee security for the Armenian delegation in the sidelines of “Eurovision 2012” international song contest, Azeri Deputy Foreign Minister Araz Azimov told Russian “Ekho Moskvi”.
To the question if the Armenians will be able to attend the event, Azeri diplomat stated it’s one of the terms for “Eurovision”.
Azerbaijan has always been banning entry of Armenian journalists, sportsmen, and people with Armenian roots to Azerbaijan, claiming they cannot guarantee their security.