Երկու լրատվական կայքեր միացել են Հայաստանում առաջին ազգային լրատվական www.mediagid.am համակարգին
Երկու լրատվական կայքեր ևս՝ Ankakh.com-ը և Armedia.am միացել են Հայաստանում առաջին ազգային լրատվական www.mediagid.am համակարգին:
«All Media» ՓԲԸ-ն նոյեմբերի 30-ին նոր ինտերնետային նախագիծ է գործարկել՝ Հայաստանում առաջին նորությունների ագրեգատոր www.mediagid.am-ը:
Երկու նոր ռեսուրսների միանալուց հետո համակարգի մասնակիցների թիվը հասավ 20-ի, ևս մոտ մեկ տասնյակ ռեսուրսներ համակարգին մասնակցության հայտ են ներկայացրել և գտնվում են համաձայնեցման փուլում:
«Mediagid.am-ի նկատմամբ Հայաստանի տեղեկատվական դաշտի խաղացողների հետաքրքրությունն ավելի ու ավելի է ակտիվանում, ինչի մասին վկայում է համակարգի մասնակիցների թվի շարունակական աճը»,- ասաց www.mediagid.am նախագծի ղեկավար Արմեն Մարտիրոսյանը:
Ankakh.com լրատվական ռեսուրսը «Անկախ» շաբաթաթերթի էլեկտրոնային տարբերակն է և լույս է տեսնում 2009 թ.-ի մայիսի 22-ից՝ երեք լեզվով: Հրատարակության էլեկտրոնային տարբերակը ամենօրյա լուրեր է հրապարակում օն-լայն ռեժիմով, ինչպես նաև ներկայացնում է վերլուծական և բացառիկ նյութեր:
«Արմեդիա» տեղեկատվական-վերլուծական գործակալության կայքը գործարկվել է 2006 թ.-ի սեպտեմբերի 21-ին (ռուսական տարբերակը՝ 2010 թ.-ի սեպտեմբերից): Գործակալության հիմնական նպատակը նորությունների նկատմամբ վերլուծական հայացք ներկայացնելն է:
MediaGid-ը լուրերի ավտոմատ մշակման և համակարգման համակարգ է։ MediaGid ստացվող տվյալները վերլուծության են ենթարկվում հատուկ ծրագրի կողմից, որը բովանդակությամբ մոտ նյութերը միավորում է սյուժեների մեջ, որոնք կատեգորիաների են բաժանված։ www.mediagid.am կայքի տեղեկատվությունը ներկայացված է համակարգի գործընկերների՝ հայկական առաջատար ԶԼՄ-ների կողմից։ Համակարգի գլխավոր սկզբունքներն են՝ հրատապություն, արդիականություն, մատչելիություն, անկողմնակալություն աղբյուրների նկատմամբ։
www.mediagid.am ագրեգատորի կայքում այժմ օրական ստացվում է մինչև 1200 միավոր տեղեկատվություն երեք լեզվով՝ հայերեն, ռուսերեն և անգլերեն։ Տեղեկատվությունը թարմացվում է շուրջօրյա՝ իրական ժամանակի ռեժիմում։
«All Media» ՓԲԸ-ն ստեղծվել է 2010 թվականին Հայաստանի ինտերնետ նախագծերում վենչուրային ներդրումներ իրականացնելու նպատակով: «All Media» ՓԲԸ-ի հետաքրքրությունների ոլորտում են նաև ինտերնետ-մարքեթինգը, ինտերնետ-գովազդը, PR-ը ինտերնետում, կայքերի մշակումն ու առաջխաղացումը, համատեքստային գովազդը, կայքերի աուդիտը, քոնսալթինգը:

Два новостных сайта подключились к первой в Армении национальной информационной системе www.mediagid.am
Еще два новостных сайта - Ankakh.com и Armedia.am, подключились к первой в Армении национальной информационной системе www.mediagid.am.
ЗАО «All Media» запустило с 30 ноября новый интернет-проект – первый в Армении новостной агрегатор www.mediagid.am.
С подключением двух новых ресурсов число участников системы достигло 20-ти, еще около десятка ресурсов представили свои заявки на участие в системе и находятся на этапе согласования.
«Интерес игроков информационного поля Армении к Mediagid.am все более активизируется, о чем свидетельствует поступательное увеличение числа его участников», - сказал руководитель проекта www.mediagid.am Армен Мартиросян.
Новостной ресурс Ankakh.com является электронной версией еженедельной газеты «Анках» и выходит в свет с 22 мая 2009 года на трех языках. Электронная версия издания публикует ежедневные новости в режиме он-лайн, а также представляет аналитические и эксклюзивные материалы.
Сайт информационно-аналитического агентства «Армедиа» запущен 21 сентября 2006 года (русская версия – с сентября 2010 года). Основной целью агентства является представление аналитического взгляда на новости.
MediaGid - это система автоматической обработки и систематизации новостей, где поступающие на ресурс данные анализируются специальной программой, которая объединяет близкие по содержанию новости в сюжеты, разбитые на категории. Информация на сайте www.mediagid.am предоставлена партнерами системы - армянскими СМИ. Главными принципами системы являются оперативность, актуальность, доступность, беспристрастность к источникам.
На сайт новостного агрегатора www.mediagid.am в настоящее время ежедневно поступает до 1200 единиц информации на трех языках: армянском, русском и английском. Информация обновляется круглосуточно в режиме реального времени.
Национальная информационная система MediaGid разработала специальную партнерскую программу для СМИ, что даст им возможность увеличения посещаемости и расширения своей аудитории. Участвовать в партнерской программе могут информационные агентства, электронные версии печатных СМИ, сайты телеканалов и радиостанций, сетевые и тематические издания.