«Բյուրակն» ՍՊԸ-ն արժանացել է 2011-ի Եվրոպական Բիզնես մրցանակաբաշխության «Պատվո ժապավեն»-ին
Այս տարվա հուլիսի 28-ին Եվրոպական Բիզնես Մրցանակաբաշխության ժյուրին հայտարարել է այս տարվա «Պատվո ժապավեն»-ին (Ruban d’Honneur) արժանացած ընկերությունների ցանկը`ընդգրկելով այդ ցուցակում նաև «Բյուրակն» ՍՊԸ հայկական կազմակերպությունը:
Մրցանակաբաշխության առաջին փուլում ընտրվել էին ներկայացուցիչներ 28 եվրոպական երկրներից: «Բյուրակն» ՍՊԸ-ն, որի ներքո հանդես են գալիս «Արզնի», «Այգ», «Պապա Կառլո», «Այգի» ապրանքանիշները, AG Electronics, AG Plast և AG Print, արժանացել է «Պատվո ժապավեն»-ին «Նախագահի Ընտրություն» անվանակարգում. ընտրությունը կատարվել է` հաշվի առնելով ընկերության առաջադեմ բիզնես-մոդելը և վերջին 12 ամիսների ընթացքում իրականացված նախագծերը:
«Մեզ համար մեծ պատասխանատվությունն էր մասնակցել այս պատվավոր մրցանակաբաշխությանը և ներկայացնել Հայաստանը, քանի որ այս մրցույթին են ներկայանում Եվրոպական զարգացած երկրների խոշորագույն բիզնեսներ: Հպարտ ենք ընդունել «Պատվո ժապավեն» մրցանակը. սա տարիների և մի մեծ թիմի ժրաջան աշխատանքի արդյունքն է»,- մեկնաբանեց «Բյուրակն» ՍՊԸ-ի հիմնադիր Գևորգ Աֆանդյանը:
«Վերջին հինգ տարիների ընթացքում մենք ստացել ենք մեծ քանակությամբ հայտեր ընկերությունների կողմից, որոնք մեծ «կրքով» են վերաբերվում իրենց բիզնեսին: Այնուամենայնիվ, շատ քչերն են ստանում հնարավորություն «կրելու» իրենց երկրի դրոշը և մրցելու ողջ Եվրոպայում, որպեսզի ճանաչվեն ԵՄ-ի առաջատար ընկերություններից մեկը»,- հայտարարել է Եվրոպական Բիզնես Մրցանակաբաշխության գլխավոր տնօրեն Էդրիան Թրիփը:
«Նախագահի Ընտրություն» անվանակարգում առաջադրված ընկերություններն հրավիրված են ներկա գտնվելու նոյեմբերի 22-ին Բարսելոնայում կայանալիք Եվրոպական Բիզնես Մրցանակաբաշխության տոնական ընդունելությանը, որի ընթացքում կհայտարարվեն բոլոր կատեգորիաների հաղթողները: Այս միջոցառմանը կմասնակցեն Եվրոպայի առաջատար բիզնես լիդերներ, վերլուծաբաններ, քաղաքական գործիչներ և զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ, որը հիասքանչ հնարավորություն է նոր գործարար շփումների և կապերի: Բիզնես ֆորումի ընթացքում կքննարկվեն կարևոր հարցեր ԵՄ-ում բիզնեսի զարգացման և հաջողության հասնելու վերաբերյալ:
Նշենք, որ «Բյուրակն ՍՊԸ»-ն հիմնադրվել է 1997 թվականին և հանդիսանում է Հայաստանի խոշորագույն ընկերություններից մեկը: Այժմ «Բյուրակն ՍՊԸ»-ին են պատկանում Արզնի հանքային ջրերի գործարանն իր «Արզնի», «Այգ» ջրերով և «Պապա Կառլո» հյութով, «Այգի» ապրանքանիշն իր հյութերով և պահածոներով, AG Electronics, AG Plast և AG Print, ինչպես նաև այլ բրենդեր և ապրանքանիշեր:

Жюри премии European Business Awards огласило 28 июля 2011 года список компаний-получателей «Ленты Почета» (Ruban d'Honneur), в число которых вошла армянская компания ООО “Бюракн”.
Представители 28 европейских стран были выбраны на первом этапе отбора. Компания "Бюракн", являющяяся владельцем таких брендов как Арзни, Айг, Папа Карло, Айги, AG Electronics, AG Plast, AG Print, была удостоена «Ленты Почета» в номинации “Выбор Президента”. Критериями выбора явились продвинутая бизнес-модель и достижения компании за последние 12 месяцев.
"За последние пять лет мы получили невероятно большое количество заявок от компаний, которые увлечены своим бизнесом. Однако очень немногие получают шанс «держать» флаг своей страны и конкурировать с европейцами, чтобы быть признанным в качестве одной из ведущих компаний ЕС. Это на самом деле исключительная награда - быть выбранным в качестве представителя страны”, - заявил генеральный директор премии European Business Awards, Адриан Трип.
“Для нас являлось честью принять участие в этом престижном конкурсе и представлять Армению, в нем ежегодно участвуют крупнейшие корпорации из развитых европейских стран. В этом году, например, Coca-Cola от Венгрии, Unilever и Microsoft от Италии, Skoda от Чехии. И мы горды тем, что удостоились «Ленты Почета» Ruban d'Honneur - это результат кропотливой работы большой команды в течение нескольких лет", - отметил основатель ООО "Бюракн " Геворг Афандян.
Получатели «Ленты Почета» Ruban d'Honneur приглашены на церемонию награждения в Барселоне 22 ноября 2011 года, где будут объявлены все победители в каждой из категорий. В мероприятии, которое предоставит отличную возможность для делового общения, примут участие лидеры ведущих европейских бизнесов, политики и влиятельные европейские СМИ. В ходе бизнес-форума будут обсуждаться ключевые вопросы, несущие фундаментальное значение для роста и успеха бизнеса в рамках ЕС.