ՀԲ աջակցությամբ դպրոցների 98 տոկոսը կապահովվի ինտերնետային որակյալ կապով
Այս տարի 140 նոր համակարգիչ է տրվել Լոռու մարզի հանրակրթական դպրոցներին. 14 դպրոց համալրվել է ժամանակակից համակարգչային լսարաններով: Այս մասին տեղեկացանք Լոռու մարզպետարանից: Նշենք, որ օգոստոսի 24-ին Վանաձորի Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի պալատում տեղի է ունեցել նոր ուսումնական տարվան նվիրված մանկավարժական օգոստոսյան խորհրդակցություն, որին մասնակցել է նաև նախարար Արմեն Աշոտյանը:
Նախարարը հավաստել է, որ մինչև տարեվերջ բոլոր դպրոցները կստանան մեկական համակարգիչ, տպիչ սարք և այլ տեխնիկական միջոցներ` վարչական աշխատանքներ իրականացնելու համար: Դպրոցները կհամալրվեն նաև նոր համակարգչային, լաբորատոր սարքավորումներով,գրադարաններով և այլն` Համաշխարհային բանկի աջակցությամբ դպրոցների 98 տոկոսը կապահովվի նաև ինտերնետային որակյալ կապով:

Общеобразовательные школы Лорийской области Армении получили в этом году 140 новых компьютеров, 14 школ оснащены современными компьютерными аудиториями, сообщили в пресс-службе администрации Лорийской области.
Отметим, что 24 августа в Ванадзоре, во Дворце культуры им. Шарля Азнавура прошло совещание, посвященное новому учебному году, в котором принял участие министр образования и науки РА Армен Ашотян.
Министр заверил, что до конца года все школы получат по компьютеру, принтеру и другими техническими средствами для выполнения административных работ. Школы будут оснащены также новыми компьютерными и лабораторными оборудованиями. При содействии Всемирного банка 98% школ Армении будут обеспечены также качественной Интернет-связью.