Վիկ Դարչինյան. «Սեպտեմբերի 3-ին լավ մարտի և շոուի ականատես կլինեք»
Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտում IBO-ի վարկածով աշխարհի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանն այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարեց, որ իր առաջիկա մրցակիցը` Էվանս Մբամբան, պատմության մեջ մտնելու միայն մեկ հնարավորություն ունի. նա կարող է դառնալ ամենաարագ նոկաուտի ենթարկված մարզիկը:
«Մրցակիցս ասում է, որ պատրաստվել է 8 շաբաթ և ցանկանում է պատմության մեջ մտնել: Խոստանում եմ, որ նա պատմության մեջ կմտնի, բայց միայն` ամենաարագ նոկաուտի ենթարկված մարզիկի կարգավիճակով,- հայտարարեց հայ մարզիկը:- Այս մենամարտը կազմակերպելը շատ դժվար էր, սակայն մեր թիմը համառություն դրսևորեց և նաև հովանավորների շնորհիվ կարողացավ իրականություն դարձնել այն: Վստահ եմ, որ սեպտեմբերի 3-ին շատ լավ մարտի ու շոուի ականատես կլինենք»:

IBO world champion Vic Darchinyan will take on Evans Mbamba on September 3 in Yerevan. Mbamba wants to have his own place in history, and he will have it, as Darchinyan has said today in a news conference, Mbamba will become the quickest knockouted boxer in the world.
“My rival says he’s been trained for 8 weeks and wants his place in history. I promise he’ll have it – he will be the quickest knockouted boxer in the world,” said Vic Darchinyan adding the bout wasn’t easy to organize, but a good show will be performed on September 3.