Ստամբուլում սեպտեմբերի 12-ին մեկնարկեց աշխարհի հունահռոմեական ըմբշամարտի առաջնությունը: Խաղարկվող մեդալներից բացի, 107 երկրների պատվիրակները պայքարում են առաջին վեցյակ մտնելու համար, որը Լոնդոնի օլիմպիական խաղերի մասնակցության ուղեգիր է տալիս:
Հայաստանի ըմբիշներից առաջին օրը մրցագորգ դուրս եկան երևանցի Ռոման Ամոյանը (55 կգ), էջմիածինցի Արման Ադիկյանը (66 կգ) և գյումրեցի Արթուր Ալեքսանյանը (96 կգ): Նշված քաշային կարգերում հայտավորված էին համապատասխանաբար 37, 52 և 44 մարզիկներ: Ցավոք, հայաստանյան եռյակից ոչ մեկը չարժանացավ ոչ մեդալի, ոչ էլ` ուղեգրի: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ի լրատվության բաժինը:
Այսօր ասպարեզ դուրս կգան Վահան Ջուհարյանը (60 կգ), էջմիածինցի Արթուր Շահինյանը (84 կգ) և գերծանրքաշային Յուրի Պատրիկեևը:
Մրցանակակիրները հայտնի կդառնան ուշ երեկոյան:
Մեր հավաքականի վերջին` յոթերորդ ներկայացուցիչ Արսեն Ջուլֆալակյանը (74 կգ) իր ունակությունները մրցագորգի վրա կդրսևորի սեպտեմբերի 14-ին:

On September 12 World Greco-Roman Wrestling Championship kicked off in Istanbul. The delegates from 107 countries compete to be qualified for the best 1-6 places which will serve as ticket to London Olympic Games.
Armenian National Olympic Committee reports Armenian wrestlers Roman Amoyan (55kg), Arman Adikyan (66kg) and Artur Aleksanyan (96kg) had the chance to perform their skills but, regretfully, they missed it.
Today three of our wrestlers Vahan Juharyan (60kg), Artur Shahinyan (84kg) and Yuri Patrikeev will compete. And Arsen Julfalakyan (74kg) will perform his skills on September 14.