Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Մարտակերտ շրջկենտրոն, որտեղ ներկա է գտնվել «Մոսկվա» ժողովրդական հանդիսությունների տան բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ երկրի ղեկավարը կարևոր է համարել շրջկենտրոնում նման բարձրակարգ կառույցի առկայությունը և շնորհակալություն հայտնել համառուսաստանյան «Մարտակերտ» բարեգործական հասարակական կազմակերպությանը այս հայրենանվեր նախաձեռնության իրականացման համար: Բակո Սահակյանը նշել է, որ դա հանդիսանում է Հայրենիք-Սփյուռք համագործակցության վառ դրսևորումներից մեկը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի պատգամավորներ, կառավարության անդամներ, «Սպրավեդլիվայա Ռոսիա» կուսակցության կենտրոնական խորհրդի անդամ Ալեքսեյ Միտրոֆանովը, պաշտոնատար այլ անձինք, հյուրեր Հայաստանից և արտերկրից:

Бако Саакян принял участие в открытии Дома народных торжеств «Москва» в Мартакерте
16 сентября президент Арцаха Бако Саакян посетил райцентр Мартакерт, где присутствовал на церемонии открытия Дома народных торжеств «Москва». Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента НКР.
Глава государства отметил важность наличия в городе высококлассного объекта подобного рода и выразил признательность Всероссийской общественной благотворительной организации «Мартакерт» за осуществление этой патриотической инициативы. Бако Саакян назвал это наглядным олицетворением сотрудничества между Родиной и Диаспорой.
В мероприятии приняли участие депутаты Национального собрания, члены правительства, член центрального совета партии “Справедливая Россия” Алексей Митрофанов, другие должностные лица, а также гости из Армении и из-за рубежа.