Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Մարտակերտ շրջկենտրոն, որտեղ ներկա է գտնվել «Մոսկվա» ժողովրդական հանդիսությունների տան բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ երկրի ղեկավարը կարևոր է համարել շրջկենտրոնում նման բարձրակարգ կառույցի առկայությունը և շնորհակալություն հայտնել համառուսաստանյան «Մարտակերտ» բարեգործական հասարակական կազմակերպությանը այս հայրենանվեր նախաձեռնության իրականացման համար: Բակո Սահակյանը նշել է, որ դա հանդիսանում է Հայրենիք-Սփյուռք համագործակցության վառ դրսևորումներից մեկը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի պատգամավորներ, կառավարության անդամներ, «Սպրավեդլիվայա Ռոսիա» կուսակցության կենտրոնական խորհրդի անդամ Ալեքսեյ Միտրոֆանովը, պաշտոնատար այլ անձինք, հյուրեր Հայաստանից և արտերկրից:

‘Moscow’ public house opens in Artsakh
On 16 September President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited the Martakert regional center and partook at а solemn ceremony of opening the “Moscow” public house of celebrations, central information department of office of Artsakh Republic President informs.
The Head of the State called important the existence of such high-class object in the town and expressed gratitude to the “Martakert” All-Russian philanthropic public organization for carrying out this patriotic undertaking. Bako Sahakyan noted that it was among the vivid manifestations of the Motherland-Diaspora cooperation.
Members of the NKR parliament and cabinet of ministers, member of the Central Board of the “Spravedlivaya Rossiya” Party Aleksey Mitrofanov, other officials, guests from Armenia and abroad partook at the event.