Շարունակվում է Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի համագործակցությունը Orange-ի հետ, որտեղից հայտնում են, որ Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամին հատկացված Orange փաթեթում ուսանողներին անվճար հատկացվում են համարներ, բացի այդ, ուսանողները փաթեթի ներսում միմյանց հետ խոսում են անվճար։ Orange-ը հնարավորություն է տալիս օգտվել բջջային կապից՝ չմտածելով սակագնի մասին։ Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամ- Orange համագործակցության նպատակը մեկն է՝ հոգալ ուսանողների կարիքները, ինչպես նաև ուսանողներին հասանելի դարձնել տեխնոլոգիական զարգացումները։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 16-ին Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի նախաձեռնությամբ Երևանի պետական համալսարանում և Հայաստանի պետական ագրարային համալսարանում բացվեցին Orange WiFi անկյուններ, ինչը բուհերի ուսանողներին և դասախոսներին անվճար ինտերնետից օգտվելու հնարավորություն է տալիս։ Այս շաբաթ նման երկու կենտրոններ կբացվեն նաև Երևանի պետական լեզվաբանական և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարաններում։
Orange WiFi անկյունները միանգամից շուրջ 40 օգտատերի հնարավորություն է տալիս անլար մուտք գործել համացանց և ստանալ 7,2 Մբ/վ ինտերնետային արագություն։

Компания Orange Armenia предоставила Молодежному фонду Армении пакет бесплатных номеров для студентов. Участники пакета говорят между собой также бесплатно, сообщили в пресс-службе Молодежного фонда Армении.
“Цель сотрудничества фонда с компанией Orange Armenia – сделать технологические развития более доступными для студентов”, - отмечается в пресс-релизе.
Напомним, что по инициативе Молодежного фонда Армении в Ереванском государственном университете и Государственном аграрном университете Армении 16 сентября открыты уголки Orange WiFi. На этой неделе аналогичные уголки откроются в Ереванском государственном лингвистическом университете и Ереванском государственном экономическом университете. Так что студенты и преподаватели четырех вузов Еревана смогут бесплатно пользоваться Интернет-связью по технологии WiFi.
Уголки Orange WiFi оснащены модемами Flybox, к которому одновременно можно подключить 40 оборудований, а также установлены столы со стульями. Каждый студент может бесплатно подключиться к Интернету и получить связь со скоростью 7 Мб/c. Радиус действия Интернет-связи 100-150 метров.