Արցախի նախագահը Երևանում մի շարք հանդիպումներ է ունեցել
Այսօր Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ՀՀ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը` կազմակերպության գործադիր տնօրեն Լևոն Ֆիլյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են ընկերակցության կողմից Արցախում իրականացվող բարեգործական ծրագրերին և հետագա անելիքներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցությանը Արցախում իրականացվող նախագծերի համար` նշելով, որ այդ աշխատանքները պահանջված են մեր երկրի սոցիալ-տնտեսական ոլորտում:
Նույն օրը Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է նաև բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին և նրան ուղեկցող անձանց:
Հանդիպմանը քննարկվել է Արցախի ներքին ու արտաքին քաղաքականությանն առնչվող հարցերի շրջանակ:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախի զարգացման և նրա միջազգային ճանաչման գործում իր ուրույն ավանդն ունի բարոնուհի Քերոլայն Քոքսը, ով այս բոլոր տարիների ընթացքում եղել է մեր ժողովրդի կողքին և ըստ ամենայնի աջակցել նրան:
Հանդիպումներին մասնակցում էին ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, գրող-հրապարակախոս Զորի Բալայանը:

Бако Саакян провел в Ереване ряд встреч
20 сентября президент Республики Арцах Бако Саакян в постоянном представительстве НКР в РА принял делегацию Армянского евангелистского сообщества Америки во главе с исполнительным директором Левоном Филяном. Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента НКР.
На встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся осуществляемых сообществом в Арцахе благотворительных программ и планов на будущее.
Бако Саакян выразил признательность Армянскому евангелистскому сообществу Америки за реализуемые в Арцахе проекты, отметив, что эти работы востребованы в социально-экономической сфере нашей страны.
В тот же день Президент Бако Саакян принял баронессу Кэролайн Кокс и сопровождающих ее лиц.
В ходе встречи был затронут круг вопросов, касающихся внутренней и внешней политики Арцаха.
Глава государства отметил в развитии Арцаха и ее международном признании особый вклад баронессы Керолайн Кокс, которая на протяжении всех этих лет была с нашим народом и всячески содействовала ему.
Во встречах приняли участие министр культуры и по вопросам молодежи Нарине Агабалян, писатель-публицист Зорий Балаян.