Արցախի նախագահը Երևանում մի շարք հանդիպումներ է ունեցել
Այսօր Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ՀՀ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը` կազմակերպության գործադիր տնօրեն Լևոն Ֆիլյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են ընկերակցության կողմից Արցախում իրականացվող բարեգործական ծրագրերին և հետագա անելիքներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցությանը Արցախում իրականացվող նախագծերի համար` նշելով, որ այդ աշխատանքները պահանջված են մեր երկրի սոցիալ-տնտեսական ոլորտում:
Նույն օրը Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է նաև բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին և նրան ուղեկցող անձանց:
Հանդիպմանը քննարկվել է Արցախի ներքին ու արտաքին քաղաքականությանն առնչվող հարցերի շրջանակ:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախի զարգացման և նրա միջազգային ճանաչման գործում իր ուրույն ավանդն ունի բարոնուհի Քերոլայն Քոքսը, ով այս բոլոր տարիների ընթացքում եղել է մեր ժողովրդի կողքին և ըստ ամենայնի աջակցել նրան:
Հանդիպումներին մասնակցում էին ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, գրող-հրապարակախոս Զորի Բալայանը:

President of Artsakh holds meetings in Yerevan
On 20 September President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received in the NKR permanent representation in Armenia the delegation of the Armenian Missionary Association of America headed by the executive director Levon Filyan, information department of Artsakh Republic President informed.
Issues related to philanthropic programs carried out by the association in Artsakh and plans for the future were discussed during the meeting.
Bako Sahakyan expressed gratitude to the Armenian Missionary Association of America for projects being realized in Artsakh noting that these works are demanded in the socio-economic sphere of our country.
On the same day President Bako Sahakyan received also Baroness Caroline Cox and accompanying her individuals.
Issues related to the domestic and foreign policy of Artsakh were discussed during the meeting.
The Head of State noted that Baroness Caroline Cox who had been with our nation during all these years supporting us in all possible ways had her particular contribution in the developement and international recognition of Artsakh.
Minister of culture and youth affairs Narine Aghabalyan, writer and publicist Zori Balayan partook at the meetings.