ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` «ՄՏՍ» ԲԲԸ դուստր ձեռնարկությունը տեղեկացնում է, որ մաեստրո Վալերի Գերգիևի ղեկավարած աշխարհահռչակ Մարիինյան թատրոնի սիմֆոնիկ նվագախումբը Հայաստանում կատարումներով հանդես է եկել «Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակներում: Փառատոնն անցկացվում է ՀՀ նախագահի բարձր հովանու ներքո և Մշակույթի նախարարության աջակցությամբ: Փառատոնի գլխավոր գործընկերը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն է:
Մարիինյան թատրոնի սիմֆոնիկ նվագախումբը Ռուսաստանի ամենաերկարակյաց նվագախմբերից է: Վերջինիս պատմությունը սկսվում է Սանկտ Պետերբուրգի Կայսերական օպերայի առաջին նվագախմբով և իր գործունեությունն է ծավալում ավելի քան 200 տարի: Եվրոպայի, Ամերիկայի, Ասիայի խոշորագույն երաժշտական հանդեսների առաջատար քննադատների համոզմամբ` այսօր այն համարվում է աշխարհի լավագույն նվագախմբերից մեկը: Նվագախմբի դիրիժորն ու գեղարվեստական ղեկավարն է աշխարհահռչակ մաեստրո Վալերի Գերգիևը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը դարձել է փառատոնի գլխավոր գործընկերը` ստանձնելով երիտասարդ սերնդի գեղագիտական կրթությունն ապահովելու, հայ հանդիսատեսին աշխարհահռչակ երաժիշտների կատարումները և համաշխարհային գլուխգործոցները ներկայացնելու պատրաստակամությունը:

VivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to announce that the world famous Mariinsky Symphonic Orchestra conducted by maestro Valeri Gergiev performed in Armenia in the frames of the Yerevan Perspectives International Music Festival which was held Under the highest patronage of the RA President and with the support of the Ministry of Culture. The General Partner of the Festival is VivaCell-MTS.
Mariinsky Symphonic Orchestra is one of the most ancient theaters of Russia. Its history dates back to the first orchestra of Saint Petersburg Imperial and is over two hundred years. According to surveys of leading critics of the biggest musical publications of Europe, America and Asia, it is one of the best orchestras of the world, conducted by one of most eminent contemporary musicians - Maestro Valeri Gergiev.
True to its commitment to assist initiatives aiming at instilling cultural values in the young generation and to presenting world masterpieces and performances of the most prominent musicians to the Armenian art-lovers, VivaCell-MTS became the General Partner of the Festival.