Ադրբեջանում արտադրվող սպիրտային խմիչքների 95 տոկոսը կեղծ է
Ադրբեջանում բավականին  սուր է վաճառվող ապրանքների որակի խնդիրը: Այս վիճակն արդեն երկար տարիներ է պահպանվում երկրում: Համապատասխան մարմինները, որոնք պետք է վերահսկեն շուկայում առկա ապրանքների որակը, որևէ միջոցներ չեն ձեռնարկում վիճակը կարգավորելու համար:
Ինչպես նշում է «olaylar.az» համացանցային պարբերականը, սպիրտային խմիչքների շուկան նույնպես անմխիթար վիճակում է: Դրանք մարդու օրգանիզմի համար վնասակար նյութեր են պարունակում: Շատ են այդ խմիչքներից թունավորման դեպքերը:
Ազատ սպառողների միության նախագահ Էյուբ Հուսեյնովը նշում է, որ երկրում առկա սպիրտային խմիչքների մոտ 95 տոկոսը կեղծ է: Շշերի վրա նույնիսկ չի նշվում արտադրման տարեթիվը:

В Азербайджане довольно остро стоит вопрос качества продаваемой продукции. Соответствующие органы, призванные контролировать ситуацию на прилавках, не принимают никаких действенных мер.
Как сообщает итернет-издание «olaylar.az», рынок алкогольных напитков также находится в неутешительном состоянии. Они содержат ядовитые для организма человека вещества, зафиксировано множество случаев отравления.
Председатель Союза свободных потребителей Эюб Хусейнов отмечает, что порядка 95% алкогольной продукции, поступающей на прилавки, является поддельной. Бутылки зачастую не маркируются, на них не пишется дата выпуска.