Հայաստանի բռնցքամարտի ազգային հավաքականը սեպտեմբերի 22-ի լույս 23-ի գիշերը կմեկնի Բաքու` մասնակցելու սեպտեմբերի 22-ից հոկտեմբերի 10-ն ընկած ժամանակահատվածում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը: Մեր երկրի մարզական պատվի պաշտպանության գործը վստահված է 49 կգ քաշային Հովհաննես Դանիելյանին (Երևան), 52 կգ քաշային Դերենիկ Գիժլարյանին (Էջմիածին), 56 կգ քաշային Հովհաննես Բաչկովին (Գյումրի), 60 կգ քաշային Վլադիմիր Սարուխանյանին (Գյումրի), 64 կգ քաշային Հրաչ Ջավախյանին (Վանաձոր), 69 կգ քաշային Սամվել Մաթևոսյանին (Վանաձոր), 75 կգ քաշային Անդրանիկ Հակոբյանին (Էջմիածին), 81 կգ քաշային Արթուր Խաչատրյանին (Վանաձոր) և գերծանրքաշային Արմեն Սիմոնյանին (Աբովյան):
Այս մասին մեր թղթակցին հայտնեցին ՀԱՕԿ-ի լրատվության բաժնից:
Հայ բռնցքամարտիկներին մրցավայր են ուղեկցելու վաստակավոր մարզիչներ Ռաֆայել Մեհրաբյանը, Կարեն Աղամալյանը և Մեխակ Ղազարյանը: Սպասվում է չափազանց լարված պայքար, քանի որ մասնակիցները մենամարտելու են ոչ միայն մեդալների, այլև Օլիմպիական ուղեգրերի համար: Հիշեցնենք, որ լոնդոնյան Օլիմպիադային մասնակցելու իրավունք կստանան լավագույն վեցյակում տեղ գրաված մարզիկները:

Сборная Армении по боксу сегодня отбывает в Баку
Национальная сборная Армении по боксу в ночь на 23 сентября отправится в Баку для участия в чемпионате мира, который продлится до 10 октября. Об этом сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении.
Права отстаивать спортивную честь нашей родины удостоились Ованнес Даниелян (49кг, Ереван), Дереник Гижларян (52 кг, Эчмиадзин), Ованнес Бачков (56 кг, Гюмри), Владимир Саруханян (60 кг, Гюмри), Грач Джавахян (64 кг, Ванадзор), Андраник Акопян (75 кг, Эчмиадзин), Артур Хачатрян (81 кг, Ванадзор) и супертяжеловес Армен Симонян (Абовян).
Армянских спортсменов сопровождают заслуженные тренеры Рафаэль Меграбян, Карен Агамалян и Мехак Казарян.
Ожидается чересчур острая борьба, поскольку участники будут бороться не только за медали, но и за олимпийские путевки. Напомним, что путевки на Олимпиаду в Лондоне получат спортсмены, вошедшие в лучшую шестерку.
Ранее азербайджанская сторона сообщила, что в Баку будут приняты беспрецедентные меры безопасности в связи с участием в чемпионате армянской, а также российской команды, в составе которой также выступают два армянина.
Как заявил исполнительный директор Федерации бокса России Евгений Судаков, по договоренности с Федерацией бокса Азербайджана и спортивным руководством страны, во время чемпионата мира сборные Армении и России будут жить отдельно от остальных команд – на особо охраняемой спортивной базе, находящейся в пределах Баку.