Ռուբեն Հայրապետյան. «Քանի դեռ գլխավորում եմ ֆեդերացիան, Դենիս Թումասյանը չի հրավիրվի Հայաստանի հավաքական»
ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում, խոսելով հավաքականի համալրման թեմայի մասին` շեշտեց, որ ռուսաստանցի Դենիս Թումասյանը, ով հրավիրվել էր ազգային հավաքական, սակայն մերժեց հրավերը, այլևս ազգային ընտրանու ղեկավարության տեսադաշտում չէ:
«Մենք չենք կարող հրավիրել այն ֆուտբոլիստներին, ում համար Հայաստանի դրոշի տակ հանդես գալը պատիվ չէ: Այլ կերպ ասած` չենք կարող խնդրել, աղաչել կամ գումարներ խոստանալ: Դենիս Թումասյանը նույնիսկ հայ էլ չկա: Եվ քանի դեռ ես գլխավորում եմ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան, այդ ֆուտբոլիստն այլևս հրավեր չի ստանա»,- նշեց Ռուբեն Հայրապետյանը:
ՀՖՖ նախագահն ավելացրեց նաև, որ Ամստերդամի «Այաքսի» ֆուտբոլիստ Արազ Օզբիլիսը շատ է ցանկանում խաղալ Հայաստանի հավաքականի կազմում, սակայն վնասվածքներն են նրան խանգարում ժամանել Երևան:

Президент Федерации футбола Армении не намерен приглашать Дениса Тумасяна в национальную сборную
Президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян заявил сегодня, что не намерен больше приглашать российского футболиста Дениса Тумасяна в национальную сборную.
Дело в том, что Тумасяна уже приглашали в нашу национальную сборную, однако тогда он отказался, и сегодня этот футболист выпал из поля зрения руководства ФФА.
“Мы не можем приглашать тех футболистов, для кого выступать под флагом Армении не приносит чести. Иначе говоря, не можем просить, умолять или суммы обещать. Пока я возглавляю Федерацию футбола Армении, этот футболист больше не получит приглашения”, - отметил Р. Айрапетян.
Он добавил, что в армянской сборной очень хочет играть футболист амстердамского “Аякса” Араз Озбилис, однако по причине травм он не может приехать в Ереван.