«Մեր տեղեկատվական բազաները հավուր պատշաճի պաշտպանված են հակերների հնարավոր միջամտությունից»,-այսօր նման հայտարարությամբ հանդես է եկել «ՎիվաՍել» ընկերության մամուլի քարտուղար Վահե Իսահակյանը:
Հիշեցնենք, որ տեղեկություններ էին տարածվել, թե Հայաստանի բջջային կապի շուկայում գործող երեք օպերատորների տեղեկատվական բազաները հակերային հարձակման են ենթարկվել: Երեկ լուրի իսկությունը հերքել են նաև «ԱրմենՏել» ընկերությունից:
«Իսկ թե ինչ տվյալներ են հայտնվել ապօրինի շրջանառությունում և ինչ եղանակով, կպարզեն իրավապահ մարմինները համապատասխան վարույթի շրջանակներում»,-հաղորդում են «ՎիվաՍել» ընկերությունից:

Наши информационные базы надежно защищены от возможного проникновения хакеров. Такое заявление распространил сегодня пресс-секретарь компании «ВиваСел-МТС» Ваге Исаакян.
Напомним, что газета «Жоговурд» («Народ») со ссылкой на руководителя отдела по борьбе с киберпреступностью шестого Главного управления по борьбе с оргпреступностью полиции Армении Самвела Овсепяна сообщила, что базы данных всех трех операторов сотовой связи в Армении - «АрменТел», «ВиваСел» и «Оранж Армения» - оказались в открытом доступе.
Вчера возможность хакерского взлома опровергли также в компании «АрменТел»
«А какие данные оказались в незаконном пользовании и по каким каналам, выяснят правоохранительные органы», - сказано в сообщении В.Исаакяна.