Ֆրանսիայում պաշտոնական այցով գտնվող ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Ֆրանսիայի գործարարների միություն (MEDEF), որտեղ աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել ֆրանսիացի գործարարների հետ: Այս մասին հայտնում է Ֆրանսիայում աշխատող Panorama.am-ի թղթակիցը:
Հանդիպման ընթացքում Medeff International-ի նախագահ Ժան Բյուղելը ուրախությամբ նշել է, որ հանդիպմանը մասնակցելու են եկել իրենց նախատեսածից մոտ կրկնակի անգամ ավելի գործարարներ, ինչը վկայում է, որ ֆրանսիացի գործարարները հետաքրքրությունը Հայաստանի նկատմամբ մեծ է:
Ժան Բյուղելը նշել է, որ իրենք հավաքվել են ոչ թե խոսելու, այլ լսելու և խնդրել, որպեսզի նախագահ Սարգսյանը ներկայացնի Հայաստանի ներդրումային ու բիզնես հնարավորությունները: Պատասխան ելույթով հանդես է եկել նախագահ Սերժ Սարգսյանը, որտեղ անդրադարձել է հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների անցյալին, առկա առևտրա-տնտեսական հարաբերություններին, Հայաստանի տնտեսության մեջ ֆրանսիական կապիտալի ներկայությանն ու դրա ընդլայնման հնարավորություններին:

Serzh Sargsyan had business lunch with French businessmen: France can expand investments in Armenia
Armenian President Serzh Sargsyan, who is currently paying an official visit to France, has visited today the Union of Businessmen of France (MEDEF), where the President had a business lunch with the businessmen, Panorama.am reporter tells.
The President of Medeff International Jean Burele has noted that the meeting hosted more businessmen than they planned to, which highlights French businessmen’s interest towards Armenia.
President Sargsyan was asked to introduce Armenia’s business and investment opportunities. President Sargsyan delivered a speech covering Armenian-French relations, trade-economic ties, French capital in Armenian economy and the expansion of it.