Ֆրանսիայում պաշտոնական այցով գտնվող ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Ֆրանսիայի գործարարների միություն (MEDEF), որտեղ աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել ֆրանսիացի գործարարների հետ: Այս մասին հայտնում է Ֆրանսիայում աշխատող Panorama.am-ի թղթակիցը:
Հանդիպման ընթացքում Medeff International-ի նախագահ Ժան Բյուղելը ուրախությամբ նշել է, որ հանդիպմանը մասնակցելու են եկել իրենց նախատեսածից մոտ կրկնակի անգամ ավելի գործարարներ, ինչը վկայում է, որ ֆրանսիացի գործարարները հետաքրքրությունը Հայաստանի նկատմամբ մեծ է:
Ժան Բյուղելը նշել է, որ իրենք հավաքվել են ոչ թե խոսելու, այլ լսելու և խնդրել, որպեսզի նախագահ Սարգսյանը ներկայացնի Հայաստանի ներդրումային ու բիզնես հնարավորությունները: Պատասխան ելույթով հանդես է եկել նախագահ Սերժ Սարգսյանը, որտեղ անդրադարձել է հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների անցյալին, առկա առևտրա-տնտեսական հարաբերություններին, Հայաստանի տնտեսության մեջ ֆրանսիական կապիտալի ներկայությանն ու դրա ընդլայնման հնարավորություններին:

Президент Армении Серж Саргсян в рамках официального визита во Францию посетил Союз предпринимателей Франции (MEDEF), где состоялся рабочий завтрак с французскими бизнесменами. Об этом сообщает корреспондент Panorama.am из Парижа.
Председатель Medeff International Жан Бюгель с радостью отметил, что на встречу пришли вдвое больше предпринимателей, чем планировалось, что свидетельствует о повышенном интересе французских предпринимателей к Армении.
Ж.Бюгель сообщил, что они собрались не поговорить, а выслушать, и попросил, чтобы президент Армении представил инвестиционные и бизнес-возможности Армении. Президент Армении выступил с ответной речью, в которой рассмотрел прошлое армяно-французских отношений, нынешние торгово-экономические связи, присутствие французского капитала в экономике Армении и возможности расширения.