«ԱրմենՏել»-ը Հայկական տուրիզմի ինստիտուտին ուսումնական համակարգչային կենտրոն է նվիրել
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ -ն (ապրանքանիշը Beeline) Հայկական տուրիզմի ինստիտուտի ուսումնական համակարգչային նոր կենտրոնին սարքավորումներ և կահույք է նվիրել: Ընկերության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, կենտրոնը հագեցած է ժամանակակից համակարգչային տեխնիկայով և ինտերնետով:
«Այս արարողությունը նվիրվում է զբոսաշրջության միջազգային օրվան, որը նշվել է այս շաբաթ: Մեր սոցիալական ծրագրերի կարգախոսն է` «Beeline հանուն պայծառ ապագայի, և հաճելի է, որ, առաջնորդվելով այդ կարգախոսով, մենք ուսանողների համար ապահովում ենք կրթական գլոբալ աղբյուրներին, աշխարհի լավագույն օրինակներին և զբոսաշրջության ոլորտի ճանաչված արհեստավարժների փորձին ծանոթանալու հնարավորություն» - նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Որախ ենք, որ մեր մասնագիտացված Բուհը այդպիսի նվեր է ստանում հենց մեր մասնագիտական տոնի առթիվ: Բուհի ուսանողների և դասախոսների անունից շնորհակալություն եմ հայտնում «ԱրմենՏել» ընկերությանը լսարանը համակարգչային տեխնիկայով հագեցնելու և կահավորելու, ինչպես նաև տուրիզմի ոլորտի նոր մասնագետներ պատրաստելու գործում ներդրում կատարելու համար», - նշել է Հայկական տուրիզմի ինստիտուտի ռեկտոր, պրոֆեսոր Ռոբերտ Մինասյանը:
Հայկական տուրիզմի ինստիտուտը` Ռուսաստանի տուրիզմի միջազգային ակադեմիայի մասնաճյուղ է և հավատարմագրված է ՌԴ կրթության և գիտության նախարարության կողմից: Հայաստանում Բուհը գործում է 2002 թվականից և հանդիսանում է Եվրոպական առաջատար դպրոցների Ասոցիացիայի անդամ:

Компания «АрменТел» подарила Армянскому институту туризма учебный компьютерный центр
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о передаче оборудования и мебели для нового учебного компьютерного центра в Армянском институте туризма. Центр рассчитан на двадцать учебных мест, оснащенных современной компьютерной техникой и доступом в Интернет.
«Наш подарок институту приурочен к международному Дню туризма, который отмечался на этой неделе. «Яркое будущее с Beeline» - это девиз наших социальных проектов и мне очень приятно, что, руководствуясь этим лозунгом, мы дарим всем студентам ВУЗа доступ к глобальным образовательным ресурсам, лучшим мировым практикам и опыту признанных профессионалов сферы туризма», - отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
«Мы очень рады, что наш профильный институт получает такой подарок именно к нашему профессиональному празднику. От имени всех студентов и преподавателей нашего ВУЗа я благодарю компанию «АрменТел» за открытие и оснащение компьютерной аудитории, за этот вклад в подготовку профессиональных кадров сферы туризма», - отметил ректор Армянского института туризма, профессор Роберт Минасян.
Армянский институт туризма – филиал Российской Международной Академии Туризма аккредитован Министерством образования и науки РФ. ВУЗ действует на территории Армении с 2002 года и является членом Ассоциации ведущих европейских школ.