Հոկտեմբերի 6-8-ին Իտալիայի Ռիմինի քաղաքում տեղի է ունենալու «TTG INCONTRI» զբոսաշրջային միջազգային ցուցահանդեսը, որին Հայաստանը կներկայացնի Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը հայկական 8 զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ: Մասնակիցների թվում ընդգրկված է նաև Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը:
Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի հանրային կապերի գրասենյակի հաղորդմամբ, Իտալիան առանձնահատուկ կարևորություն ունի Հայաստանի համար, քանի որ այն սահմանվել է թիրախային շուկա Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման համար:
Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը շարունակելու է առաջմղման ջանքերը Ացախի` որպես զբոսաշրջավայրի միջազգային ճանաչելիության և դեպի Արցախ միջազգային զբոսաշրջային հոսքերի խթանման ուղղությամբ:

НКР будет представлена на туристической выставке в Италии
Международная туристическая выставка “TTG INCONTRI” пройдет 6-8 октября в итальянском городе Римини, на котором Армению представят 8 туристических компаний и Фонд национальной конкурентоспособности Армении. В число участников входит также Нагорно-Карабахская Республика.
Как отметили в пресс-службе Фонда, Италия представляет особую важность для Армении, поскольку она считается основным рынком для развития туристической сферы нашей страны.
Фонд национальной конкурентоспособности Армении продолжит усилия по продвижению Арцаха как страны, интересной с точки зрения туризма.